Všetko je to hormónoch

Nebude to nič nové, ak sa na sex pozrieme ako na hru hormónov v našom tele. Na sexuálny život každého z nás majú obrovský vplyv, takisto aj na to, ako sa cítime počas milovania či priamo po ňom. Tieto hormóny majú svoje vrcholy i útlmy, a práve to je tajomstvo jedného z vedeckých výskumov.

Odborníčka na hormóny Alisa Vittis sa pozrela na to, kedy sú hormóny podieľajúce sa na sexe medzi jednotlivými pohlaviami synchronizované. Práve sledovanie zhody či vzájomného dopĺňania sa môže viesť k ešte príjemnejšiemu posteľovému zážitku. Možno to znie príliš naplánovane, ale vraj to funguje.


Bizarné filmy o prostitútkach: Zaujali by aj Jacka Rozparovča

Ideálny čas na sex

Podľa Alisy Vitti by sme sa mali milovať o tretej popoludní. Možno vtedy pracujete a možno práve oddychujete po obede, ale z jej pohľadu je to hormonálne ideálny čas na sex.

Ženy vtedy majú dostatok kortizolu, čo im dodáva energiu na radovánky, mužom vtedy klesá hladina testosterónu, vďaka čomu sú pri sexe viac emocionálne prítomní.

Druhým sex-časom je podľa nej skoré ráno, ešte pred budíkom do práce. Dôvodom je, že testosterón - hormón, ktorý muži produkujú počas spánku - je vtedy najvyšší. Majú teda prirodzený záujem iniciovať sex, ale najmä sú výkonnejší. A to za privstanie si rozhodne stojí obom pohlaviam.

Tak čo, kedy na to dnes skočíte?