Patríte k mužom, ktorí si namiesto bežného porna pozrú radšej vlastné nahrávky s partnerkou? Pravdepodobne máte aj vy znaky zvláštnej sexuálnej orientácie. 

Všetko sa začalo sebaláskou

O tej sa hovorí prakticky všade a hlavne v ezoterických kruhoch. Ale práve sebaúcta a sebaláska pomohli ľuďom v sebe objavilo to, čo celý život nevedeli pochopiť. Prečo ich opačné ani rovnaké pohlavie tak nevzrušuje. Je to len vďaka tomu, že našli vyhranenú orientáciu na seba. Príkladom je 34 ročný Span Chen, ktorý zistil, že ho pri pohľade na spoločné fotky s partnerkou omnoho viac vzrušuje jeho vlastný zjav a telo ako ona. Skúsil si nahrať ich sex a prišiel veľký coming out. Pozoroval pri ňom viac seba ako polovičku.

Lepšia masturbácia ako sex

Okrem toho, že autosexuálov vzrušuje najviac ich telo, tak majú tendenciu uprednostňovať masturbáciu pred partnerským sexom. Hoci sa do klasického sexuálneho života môžu zapojiť, je to skôr preto, aby prejavili náklonnosť partnerke, nie že by im to prinášalo viac potešenia, ako masturbácia pred zrkadlom. Autosexuála totiž vzrušuje najviac jeho vlastné vzrušené telo.

Ide o sexuálnu orientáciu

Autosexualita sa považuje skôr za orientáciu ako za psychologickú poruchu. Nie je podobná narcizmu. Ľudia často predpokladajú, že autosexuálni ľudia musia byť narcistickí – to nie je pravda. Autosexuálni ľudia môžu mať empatiu a starať sa o blaho druhých, akurát čo sa týka sexu hrajú prím sami pre seba.

Nie je to len o obdive

Autosexuáli tiež nemajú erotické fantázie len o tom, ako stoja so stoporeným penisom pred zrkadlom. Môžu napríklad snívať o tom, ako sa vyzlečú pred davom ľudí, ktorí ich budú obdivovať. Dokonca radi chodia aj na nudapláže, kde nepozorujú ľudí okolo, ale priťahuje ich pocit, že oni sú tí sledovaní. Jednoducho, autosexuál si vychutná sex najviac vtedy, ak ho pri ňom nikto neruší.