MENU
Menu

Sex a flirt Viete, ako by mala vyzerať zdravá stolica? 8 faktov, ktoré musíte poznať!

Vyprázdňovanie patrí k nevyhnutným potrebám človeka. Tieto fakty o stolici by ste preto mali poznať.

Web askmen.com oslovil odborníka na výživu a autora knihy o lepšom trávení Patricka Holforda. Ten vymenoval 8 faktov, ktoré by mal o veľkej potrebe vedieť každý.

Tmavé je zlé

Tu platí pravidlo troch naj - najtvrdšie, najťažšie a najtmavšie je najhoršia trojkombinácia. Vaša stolica by v žiadnom prípade nemala mať tieto prívlastky. Odborník v každom prípade odporúča nekonzumovať toľko mäsa, ale do jedálnička zahrnúť celozrnné potraviny, fazuľu, orechy, ovocie a zeleninu.

Znak zdravej stolice

Stolica by sa mala takmer rozpadať a mala by sa dať jednoducho spláchnuť. Pre pravidelnejšie vyprázdňovanie je dôležité vyhýbať sa bielemu pečivu, mäsu, sladkostiam a cestovinám - teda všetkému "peknému". 

Pozor na čiernu farbu

Tmavá stolica signalizuje, že je stará, prebývala teda vo vašich črevách približne tri dni.

Alkohol - pohroma pre črevá

Nadmerné množstvo alkoholu zhoršuje všetko. Určite je aj príčinou výrazného zápachu stolice. "Alkohol spôsobuje, že vo vás všetok odpad hnije a dráždi črevá. Telo sa ho chce preto zbaviť čo najrýchlejšie."

Nezdržiavajte to v sebe

Poznáte príslovie - lepšie vonku ako vo vnútri? Platí to aj v tomto prípade. Ak máte nutkanie ísť na veľkú potrebu, nepotláčajte ho. Dlhodobé zadržiavanie stolice môže spôsobiť chronickú zápchu.

Ideálne dvakrát denne

Patrick tvrdí, že ideálne je, ak sa vypráznite dvakrát denne - ráno a potom po jedle. Zároveň poukazuje na to, že 8 z 10 ľudí nechodí na veľkú ani jedenkrát za deň.

Veľa vody

Dodržiavanie pitného režimu pomáha dostať "veci do pohybu".

Kedy je stolica najzdravšia?

Odborník odpovedal, že vtedy, keď pláva. Je to znak, že ste jedli zdravé a celozrnné potraviny.

DISKUSIA
7.6. 2017 18:00
Diskusia