MENU
Menu

Sex a flirt Vedecky overené fakty, ktoré vás spravia príťažlivejším

Vraví sa, že láska je slepá, a tak jej občas treba pomôcť. Ak chcete, aby sa vám u opačného pohlavia darilo viac, vyskúšajte nasledujúce psychologické triky. Fungujú a sú vedecky overené.

Vedecky overené fakty, ktoré vás spravia príťažlivejším
Teplé rande
Príťažlivosť je spojená s teplom, a to nielen s telesným. V jednej štúdii nechali vedci diskutovať medzi sebou ľudí, ktorí držali poháre buď s teplou, alebo studenou vodou. Tí, ktorí mali chladné nápoje, opisovali ostatných ako studených a tvrdých. U tých s teplou vodou to bolo skôr naopak. Preto ak chcete ísť na úspešné rande, zájdite radšej na šálku kávy než na zmrzlinu.

Hovorte o bývalke na novom rande, získate za to pozitívne body

Pozor na jazyk
To, ako hovoríte o ostatných ľuďoch, má vplyv na to, ako ostatní vnímajú vás. Ak ohovárate a vyjadrujete sa negatívne, zrejme sa na rande nedočkáte pozitívneho prijatia. Sústreďte sa radšej na komplimenty a dobré vlastnosti ostatných.

Nástrahy balenia žien na internete: Na čo si dávať pozor?

Opakujte partnerkino meno
Odborník na komunikáciu a sebazdokonaľovanie Dale Carnegie vo svojej knihe „Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí" uviedol, že najsladšie znie ľudskému uchu zvuk jeho vlastného mena. Keď ho niekto oslovuje menom, cíti sa dôležito a ocenene. Preto používajte partnerkino meno tak často, ako uznáte za vhodné.

Sledujte trojuholník
Určite ste už počuli o význame udržiavania očného kontaktu. Netreba však zízať do očí nepretržite, aby si o vás nemyslela, že ste čudák. Tajomstvo sa skrýva v pomyselnom trojuholníku. Päť až desať sekúnd sledujte ľavé oko, potom premiestnite zrak na ústa, potom na pravé oko, opäť na ľavé a tak ďalej.

Kúpte si darček
Ak chcete na partnerku zapôsobiť darom, nezabudnite do balenia pridať darčekovú kartu s venovaním a postskriptom: „...som si kúpil aj ja". Štúdie ukazujú, že ľudí, ktorí nejakú vec darujú a kúpia si ju aj pre seba, vnímajú obdarovaní v lepšom svetle. Samozrejme to neplatí pre sexy bielizeň.

Nezavolala vám po rande? Takto sa ozvať prvý

Požiadajte o láskavosť
Platí, že si postupne obľubujeme ľudí, ktorým robíme láskavosti. Využite tento fakt pre seba. Nemusí ísť o nič veľké ani zložité. Požiadajte ju, aby vám podala soľničku, alebo vysvetlila problém z oblasti, v ktorej sa vyzná. Drobnosť ku drobnosti a hneď vás bude mať radšej.

Urobte sa príťažlivejším
Sebavedomie vám nikto nedá, musíte si ho vybudovať. Predsa len však existujú jednoduché triky, ktoré pomôžu chlapa v ženských očiach urobiť atraktívnejším. Jedným z nich je modré oblečenie. Je dokázané, že práve modrú farbu vnímajú ženy na mužoch ako najatraktívnejšiu.

DISKUSIA
22.9. 2019 20:00
Diskusia