MENU
Menu

Sex a flirt Vedci rozhodli o najkrajšej žene sveta. Súhlasíte?

Celý náš svet je pretkaný matematikou a inak to nie je ani vo svete krásy. Či chceme alebo nie, dokonalá krása sa dá vypočítať, a tým pádom aj zadefinovať. Najnovšie to urobili odborníci v Londýne a spomedzi známych žien našli tú, ktorú veda definuje ako najkrajšiu zo všetkých. Kto zvíťazil?

Vedci rozhodli o najkrajšej žene sveta. Súhlasíte?
Spomínanou krásavicou, ktorá je vedecky tou najkrásnejšou, je supermodelka Bella Hadid. 23-ročná brunetka prešla testom založenom na tzv. zlatom reze a takmer perfektný výsledok ju vystrelil na vrchol rebríčka. Na druhom mieste za ňou skončila Beyoncé, na treťom herečka Amber Heard.

FOTO: Je ich škoda! 15 známych krások, ktoré zbytočne zhodili kilá

Spomínaný zlatý rez je pomerom medzi dvoma úsečkami, čo vytvára pomer jednotlivých veľkostí a vzdialeností. Dá sa aplikovať na množstvo vecí, ľudskú tvár nevynímajúc. Ak presným postupom vyrátate získané veličiny a vyjde výsledok 1,618, ide o dokonalý zlatý rez. Jednoduchšie povedané - úsečky, ktoré meraný objekt rozdelia, zhodnotia úmernosť a harmóniu celku, tým pádom i estetickú príťažlivosť pre ľudské oko. Spomínaná Bella Hadid "sadla" do vzorca na 94,35 percenta, čo je viac ako slušný výsledok.

FOTO: 9 najsexy herečiek, ktoré by sa mali znovu vyzliecť (18+)

Jej črty tváre sa najviac priblížili myšlienke dokonalosti starých Grékov, odkiaľ spomínaná myšlienka pochádza. Výborné čísla modelke zaistila hlavne brada, ktorá sa odchýlila od dokonalosti len o 0,3 percenta, najviac stratila na svojom obočí. Celkový výsledok merania však vyrátal, že zo všetkých respondentiek je tvár Belly Hadid tou najkrajšou. Speváčka Beyoncé stratila percentá kvôli svojej brade a obočiu, inak boli aj jej výsledky príťažlivosti výnimočné.

FOTO: Celebrity a ich mladšie ja: Zábery vám pripomenú, že nemladnete

Efekt zlatého rezu využívali dávno svetoznámi umelci a architekti pri tvorbe svojich majstrovských diel, snáď najpopulárnejšími príkladmi sú Mona Líza či pyramídy v Egypte. Aj dnes však ide o stále platný princíp, nakoľko estetické vnímanie človeka je naďalej rozhodujúce. Možno ste ani netušili, že týmto "trikom" boli vytvorené aj logá svetových značiek, napríklad Pepsi či Twitteru. Pozrite sa na ne ešte raz - lahodia vášmu oku o čosi viac ako iné logá? Mali by a rovnako by vám na pohľad mala sedieť aj spomínaná supermodelka Bella Hadid.

DISKUSIA
1.11. 2019 17:00
Diskusia