MENU
Menu
a

Sex a flirt Tipy pre chlapov: Najhoršie vzťahové rady, aké ste kedy dostali

Vzťahy nie sú jednoduché a z času na čas každý potrebuje radu. Iste ste ich počuli už desiatky či stovky, no varujeme vás - netreba sa nimi slepo riadiť. Pre každý vzťah platí niečo iné a ani tie najčastejšie tradované tipy nemusia byť tými správnymi. Čomu sa radšej vyhnúť?

"Láska si ťa nájde."
Ak ste single, túto vetu ste už zrejme počuli. Berte ju však s rezervou a nečakajte so založenými rukami. To môže trvať donekonečna. Zväčša treba vynaložiť vlastnú snahu, aby si tá pravá ku vám našla cestu a skončila po vašom boku.

"Počkaj si na svoju spriaznenú dušu."
Romantické reči o spriaznených dušiach takisto neberte až tak vážne. V živote skôr vychádzajú vzťahy, ktoré nevznikli osudovo, ale poctivým budovaním vzťahu. A pokojne to môže byť s človekom, ktorý sa v prvom momente nejavil ako ten ideálny.

"Ak funguje chémia, je to tá pravá láska."
V každom vzťahu by mala byť dávka chémie, ale rozhodne neplatí, že kde to maximálne iskrí, tam je istota fungujúceho partnerstva. Niekedy je to presne naopak - dvaja navzájom príťažliví ľudia spolu majú super sex, ale v bežnom živote sa nedokážu zhodnúť.

"Partneri by mali mať rovnaké záujmy."
Zopár áno, ale netreba to siliť do krajností a robiť všetko len a len spolu. Práve rozmanitosť záujmov je spôsobom, ako sa navzájom inšpirovať a tiež mať chvíľu len pre seba. Pre zdravie vzťahu je to doslova životne dôležité.

"Ak sa nehádate, ste ideálny pár."
Predstava vzťahu, kde neexistujú hádky, je možno príjemná, ale aj odborníci vravia, že nefunkčná. Aby totiž dvaja rôzni ľudia vedeli spolu dlhodobo fungovať, musia vedieť komunikovať a riešiť aj svoje odlišné názory. A že sa pri tom niekedy kričí, to je len o temperamente ich pováh.

"Nikdy nechoďte spať nahnevaní."
Hádky sú bežné, no netreba silou mocou raziť teóriu, že do postele nemožno ísť nahnevaní. Niekedy je naozaj lepšie sa na to vyspať a až ráno zaujať nový postoj, prípadne začať s pokusmi o zmierenie. Nie nadarmo sa hovorí, že ráno múdrejšie večera.

"Žiarlivosť je znamením, že vás ten druhý miluje."
So žiarlivosťou to vo vzťahu môže vyzerať všelijako, no pozor na tú prehnanú. Nechať sa uchlácholiť vysvetlením, že je to predsa z lásky, môže dopadnúť tak, že budete po boku žiarlivky dlhodobo nespokojný. A to nie je lákavá vidina.

"Ak už nie ste takí zamilovaní, radšej sa rozíďte."
Vzdať to pri prvom zaváhaní je na škodu, takisto aj nechať sa odradiť vyprchávajúcim pocitom zamilovania. Ak vo vzťahu ostávajú iné piliere, ktoré sú pre vás oboch dôležité, aj to je láska. Síce iná ako na začiatku, ale stále môže byť pevná a fungujúca.