MENU
Menu
zdroj: Profimedia.sk
Spánok predstavuje ochranu pred rakovinou prostaty. Máte ho dostatok?

Sex a flirt Tajomstvo sexuálnych snov: Neuveríte, čo ich môže spôsobiť

Ak patríte medzi ľudí, ktorí si svoje sny pamätajú, potom ste sa už iste zobudili aj po šteklivej sexuálnej noci. Podľa štúdií ide o štyri až osem percent všetkých našich snov, no odborníci dodávajú, že nám nimi psychika chce niečo povedať.

Sex v sne je vlastne o nás samotných, nech už v ňom vystupuje hocikto. Odráža jednu našu časť a reaguje na to, čo sa deje v našom živote.

Zmeny v živote
Sny sú veľmi často prepojené so zmenami v našom živote. Skrz spánok akoby sme sa s nimi vyrovnávali a prijímali ich do života. To znamená, že sex do sna nám privedie pokojne aj nová práca, nový partner či nové hobby. Je metaforou pre čerstvú energiu, ktorá rozvírila naše vody.

Kreativita
Šteklivé sny vraj súvisia aj s našou kreativitou. Nakopnutá novou múzou sa môže pretaviť do niečoho horúceho v našich snoch, alebo to pokojne môže byť aj popud na to byť viac tvorivý. Sex a kreativita idú ruka v ruke.

Nedostatok sexu
Naše telo je naozaj mocné a dôkazom sú sexuálne sny počas obdobia sucha. Hlava proste chce uľaviť fyzičnu, ktorému chýba vzrušenie, a tak mu ho dopraje v nočných predstavách. Vraj prichádzajú najčastejšie vtedy, keď ležíme dolu tvárou.

Príťažlivosť
Úplne rovnako to funguje aj v prípade, že nás niekto v bežnom živote priťahuje. Hoci v sexuálnom sne sa môže objaviť hocikto, môže to byť aj človek, po ktorom tajne poškuľujeme. Hlava nám to chce aspoň takto odľahčiť a pripraví horúci sen. 

Obdiv
Už ste zažili, že sa vám v sexi sne objavil niekto pre vás nepríťažlivý? Napríklad šéf, nejaká kolegyňa či včerajšia servírka, čo vás obsluhovala? Neznamená to, že ich automaticky chcete v posteli aj v skutočnosti, ale že na nich niečo obdivujete, niečím vás oslovili. Sexuálne sny nám aj takto reflektujú, čo nám na nás samotných chýba.