Trobrianderi: Kmeň, v ktorom deti sexujú od šiestich rokov. Papua - Nová Guinea

a
Zdroj: Shutterstock

Tento ostrovný kmeň je príkladom sexuálnej revolúcie. Dievčatá začínajú súložiť v šiestich rokoch, chlapci v desiatich. Najneuveriteľnejšie je, že hoci môžu mať sex s kým sa im zachce, pred uzavretím manželstva spolu nemôžu zdieľať jedlo. Tomu sa hovorí zvláštny hodnotový rebríček.

Mardudjari: Režú penisy, aby sa chlapci stali mužmi. Austrália

a
Zdroj: Shutterstock

Prvou súčasťou rituálu, ktorí má z chlapca urobiť muža, spočíva v obriezke. Nestačí, že ju prevedú pomerne barbarsky, chlapec navyše musí svoju predkožku zjesť. Keď sa im penis uzdraví, prerežú ho zospodu pozdĺžne a krv nechajú odkvapkať do ohňa, aby ho posvätili. Od toho času muži močia nie bežným spôsobom, ale z dolnej časti penisu.

Nepálske kmene: Komunita, v ktorej bratia zdieľajú manželky. Himaláje
V ázijských veľhorách je len málo úrodnej pôdy. Rodiny, ktoré majú viac než jedného syna tak čelia problému, ako ju rozdeliť medzi synov tak, aby bola ich rozloha tejto pôdy dokázala uživiť. Riešenie je jednoduché: nájsť pre všetkých bratov jednu ženu. Ideálnou manželkou je tá, ktorá dokáže svoj čas rozdeliť medzi svojich mužov rovnomerne.

Sambianci: Kmeň ktorý pije mužské semeno. Papua - Nová Guinea

a
Zdroj: Shutterstock

Aby ste chlapci stali v tomto primitívnom kmeni mužmi, vo veku sedem rokov sú izolovaní od všetkých žien a ďalších desať rokov žijú len s mužmi. Počas tejto doby im pravidelne vyvolávajú krvácanie z nosa a zvracanie, aby odstránili akúkoľvek kontamináciu ženami. A navyše, musia piť semeno starších mužov, ktoré im má pomôcť rásť a nabrať silu. Keď sa v sedemnástich k ženám vrátia, pokračujú v rituály krvácania z nosa vždy, keď má ich žena menštruáciu.

Wodaabeeni: Kmeň, v ktorom si muži kradnú ženy. Niger

a
Zdroj: Shutterstock

V kmeni Wodaabeenov prvé manželstvo dohadujú rodičia ešte v čase, keď sú deti malé. Počas festivalu Gerewol sa však muži obliekajú do kostýmov a tancujú s nádejou, že sa im podarí ukradnúť si novú ženu. Ak sa pár rozhodne spolu žiť a prvému manželovi to nevadí, zväzok dohodnutý rodičmi sa ruší a nový pár kmeň uznáva ako regulérny.