Stres je nepriateľ sexu aj erekcie

Nestalo by sa to prvý raz, keby aj mladý muž plný testosterónu a chuti zlyhal a vôbec sa pri prvom milovaní nedostal k erekcii. Netreba hneď bežať za urológom. Problém je v hlave. Štatistiky totiž ukazujú, že v súboji stresu a chuti na sex víťazí stres. Čím viac obáv a neistoty máte, tým ťažšie vám pôjde penis hore. Preto eliminujte čo najviac stres faktorov a sex si náramne užijete.

Hlavne zodpovedne

Je to jasné. Nikto nechce na prvý raz zanechať následky v podobe deväťmesačného tehotenstva. Preto sa netreba hrať na hrdinu a veriť si. Pri novej známosti totiž nemáte istotu, či sa dokonale ovládnete, a preto je na mieste otvoriť tému antikoncepcie. Ak ju nemá ona, chráňte sa vy. Pretože vás to zbaví stresu z toho, aby ste dávali pozor. Verte, že prvý sex a sebaovládanie nejdú do kopy.

Nemyslite na to, aký budete

Robte to, čo cítite a snažte sa počúvať signály ženy. Nech vám ani nenapadne, že by ste začali skúmať, či jej robíte dobre, či by ste nemali inak, alebo ako vás vníma. To váš mozog preladí z vlny túžby do kategórie zodpovednosti a pri tom veru penis nestojí.

Nevšímajte si penis

Veľmi cenné pravidlo, ktoré vám môže vo veľa veciach pomôcť. Najhoršie je, ak svoju pozornosť z tela ženy zameriate na vlastný penis. Či bude dosť tvrdý, či je dosť veľký, či dobre stojí a či je rýchlo pripravený k akcii. Prenesiete opäť pozornosť z objektu vzrušenia inam, čo spôsobí, že erekcia môže klesať. To mnoho mužov vystraší a následne už nie s preto schopní erekciu ani nabudiť. Nemyslite na nič, iba na to, ako vám je krásne. A všetko ostatné sa udeje, ako sa má.

Snažte sa ísť si svoje

Netreba asi hovoriť, že prvé milovanie nie je úplne najdokonalejšie. Ale viete ho časom spoločne zosúladiť. Preto je vhodné zamerať sa na to, čo partnerke robí dobre a rovnako nechať priebeh voľnosti. Mnoho mužov sa zľakne zodpovednosti, či vyvolávajú v partnerke príjemné pocity. Rovnako tak ich vystraší, ak žena preberie iniciatívu a následne majú problémy ostať dlhodobo v tvrdom postoji. Preto sa nestresujte tým, čo bude, užívajte si to, čo je a budete pripravený dotiahnuť milovanie do zdarného konca a bez strachu.