MENU
Menu

Sex a flirt Stojí váš vzťah za záchranu? Pozrite sa

Každý vzťah prechádza lepšími a horšími obdobiami. Ale keď tie horšie trvajú príliš dlho, ponúka sa otázka, či má zmysel ešte bojovať za záchranu vzťahu. V niektorých prípadoch sa to dá, ale niekedy to nejde a zotrvávanie v nefunkčnom vzťahu je iba trápením. Pozrite sa, za akých okolností je lepšie dať si čím skôr zbohom.

Stojí váš vzťah za záchranu? Pozrite sa
Neviete sa na ničom zhodnúť
Samozrejme, v každom vzťahu sa vyskytnú nezhody, ale keď sa neviete na ničom dohodnúť, tak si tým iba škodíte. Partneri by sa mali navzájom podporovať a spoločne hľadať riešenia na problémy, ale ako chcete držať spolu, ak sa neprestajne kvôli všetkému hádate? Radšej choďte každý svojou cestou.

Nedôverujete si
Ak je vo vašom vzťahu chronická potreba kontrolovať jeden druhého, alebo ak si za chrbtom robíte veci o ktorých si nemôžete alebo nechcete navzájom povedať, tak je to problém. Naštrbená dôvera vo vzťahu sa len ťažko obnovuje a máloktorému páru sa to podarí.

Ktoré znamenia by nemali nikdy spolu randiť?

Nemáte už žiadne spoločné záujmy
Pochopiteľne, nikto od vás nečaká že budete úplne všetko robiť spolu a budete pri všetkých aktivitách spolu 24 hodín denne ako siamské dvojčatá. Ale je nesmierne dôležité, aby ste mali aspoň nejaké spoločné záujmy a spolu trávili voľný čas tak, aby vás to oboch napĺňalo. No pokiaľ vás nič spolu nebaví, tak prečo ešte stále tvoríte pár?

Nedokážete sa preniesť cez minulosť
Nevera, podvádzanie alebo zrada sú okolnosti, na ktoré sa nedá zabudnúť alebo sa s nimi úplne vyrovnať. Niečo také natrvalo ovplyvní vzťah, psychiku zraneného a pohľad na partnera. Zvážte, či sa cez to dokážete preniesť a odpustiť partnerovi, alebo či sa vám otvoria staré rany pri každej spomienke na nepríjemné okolnosti.

Koľko by mal stáť zásnubný prsteň? Určite nie tri výplaty

Manipuluje vás
Ak si z vás vaša polovička robí bábku, s ktorou sa zahráva, ako sa jej zachce, rýchlo z takého vzťahu utekajte. Vo vzťahu s manipulátorom nežijete svoj život, ale život podľa predstáv toho druhého.

Nemáte spoločnú víziu budúcnosti
Rovnaká predstava o budúcnosti je kľúčovou pre šťastný vzťah. Ale čo ak ona sa túži usadiť a založiť rodinu, zatiaľ čo vy chcete spoznávať svet? To je ukážka situácie, kedy si treba povedať, že bude lepšie, ak pôjdete každý svojou cestou. Vzdávať sa svojich najväčších snov a túžob kvôli tomu druhému by spôsobilo dlhodobú frustráciu a sklamanie zo života.

DISKUSIA
2.2. 2019 20:00
Diskusia