MENU
Menu
a

Sex a flirt Ste spokojný s frajerkou a predsa máte chuť na iné? Veda odhalila, prečo

Usilovali ste sa o ňu. Bola tou najlepšou a mali ste pocit, že nikdy nebudete chcieť inú. Lenže teraz je po vašom boku, vy ste spokojný, ale ruky by ste si nedali odtrhnúť ani od inej. Nie ste v tom sami. Nebojte sa, aj iní muži majú chuť dopriať si zakázané ovocie.

Nevera aj bez problémov
Stará teória tvrdila, že nevera je vždy vyvrcholením problematického vzťahu. Že sa neobjaví, ak vám to v láske aj sexe funguje podľa predstáv. Preto si muži aj ženy dávali pozor, aby nebodaj ten druhý nemal pocit, že niečo nefunguje. Psychológ Justin Lehmiller však všetkých prekvapil. Zo sedení v jeho ambulancii vyplynulo, že k nevere sa uchyľovali aj ľudia, ktorí mali dokonalý vzťah. Šok pre mnohých, ktorí si mysleli, že ak žijú v šťastí, nehrozí im milostný trojuholník. Zaujímavé je, že neveru „z roztopaše“ páchali muži aj ženy.

Viac sexu, viac nevery
Vedci na Floridskej štátnej univerzite skúmali život 233 novomanželských párov. Prišli k prekvapivému záveru. Tradovalo sa, že o kolegyňu v práci sa bude uchádzať muž len vtedy, ak si manželka dostatočne neplní posteľné povinnosti. Situácia však ukázala iný scenár. Muži najviac podvádzali, ak mali sexu skutočne veľa. Boli eroticky založení a v sexe zrazu platilo, že s jedlom im rastie chuť. Aj na iné. Radi skúšali nové partnerky, užívali si sex pre sex, ale túžili mať doma stabilný prístav rodiny.

Sex-pozitívni ľudia nevedia odolať
Štúdia má dva závery. Do jednej kategórie spadajú muži aj ženy, ktorí majú jednoducho veľký sexuálny apetít. Milujú svojich partnerov, ale sex pre nich nie je len naplnením lásky, ale hobby, rozkošou, zmyslom života, záľubou. Jednoducho niečím, čo radi skúšajú ako nové výlety do prírody. No a nevedia odolať ani keď im to doma stopercentne klape.

Chuť zakázaného ovocia
Ďalšou skupinou sú ľudia, ktorí sa v dokonalom živote jednoducho nudia. Akosi všetko dobre funguje. Ako namazaný stroj. Lenže im to nestačí. Sú to tie typy, ktoré museli okamžite skúsiť všetko zakázané na vlastnej koži. Robili to ako deti, tínedžeri a aj ako dospelí. Zakázané ovocie im najviac chutí, aj keď sa v živote už veľa ráz popálili. Dopúšťajú sa preto nevery ani nie tak pre potešenie z orgazmu, ale pre vzrušenie, ktoré im prináša prestúpenie partnerskej dohody.