To, ako sa budete k polovičke správať potom, ako opustíte priestor medzi jej nohami, dokonca určuje, ako často s vami bude chcieť zdieľať intímne chvíle.

Prihlásite sa k láske

Sex nekončí orgazmom. Toto je potrebné si zapísať za uši. Pretože ak ste toto dodnes považovali za koniec milostného aktu, ani sa nečudujte, že partnerka so sexom nebola spokojná. Následná starostlivosť je v podstate starostlivosť, ktorú vykonávajú všetky zúčastnené strany po sexuálnom zážitku, aby ho emocionálne aj fyzicky vylepšili. Preto je tento moment veľmi dôležitý a vie zmeniť celý dojem zo sexu.  

Pozor na úzkosť po sexe 

Nevhodne ukončený sex môže byť spojený s postkoitálnou dysfóriou. To znamená, že niekto môže cítiť smútok alebo úzkosť po inak nádhernom a konsenzuálnom sexe. A to bez ohľadu na to, či dosiahol orgazmus, alebo nie. Ešte dôležitejšia je takáto starostlivosť, ak ste sa spolu hrali na sexuálne úlohy submisívneho a dominantného partnera. Starostlivosťou po sexe prakticky tieto úlohy zrušíte. Preto je dobré venovať tejto aktivite dostatok priestoru.


Ako doviest partnerku k mokrému orgazmu? Nemusíte chodiť ani k vode

Maznanie 

Cieľom už nie je nabudenie ďalšieho vzrušenia, ale jeho upokojenie. To znamená, že maznanie je už bez priameho dráždenia erotogénnych zón. Ide skôr o nežné splynutie, hladkanie, jednoducho vytvorenie atmosféry, ktorá dá obom pocit spolupatričnosti a lásky.  

Spoločné občerstvenie

Po sexe mnohým vyhladne a preto je super ísť si spoločne zajesť, niečo chutné si pripraviť, alebo si dať niečo sladké na potešenie. Ak nie ste hladní, postačí napríklad aj spoločná šálka čaju alebo vášho obľúbeného nápoja. Opäť vás to zblíži a je čas aj na príjemný rozhovor.

Do sprchy áno, ale spoločne 

Neutekajte do sprchy hneď po vyvrcholení. Ak to však tak pociťujete, nechoďte tam sami. Práve naopak. Choďte spoločne. Láskyplne sa môžete umyť. Je to pekná chvíľa, ktorá nič nestojí. Navyše, aj tak by ste ju robili, ale takto to môžete spraviť spoločne a ešte si aj užiť príjemné chvíle.

Film v posteli 

Máte radi filmy? Po milovaní si môžete nejaký pustiť a spoločne sa pri ňom držať za ruky. Alebo sa hladkať, usmievať, zdieľať ďalšie spoločné zážitky. Obohatí to váš celkový život a budete mať chuť si takto spoločne užiť pekné chvíle. A to práve po milovaní, ktoré vás upokojí a aj pozeranie filmu bude mať úplne iný rozmer.