Čo je slow dating

Ide o novodobý trend, ktorý stavil na pomalosť. Tak ako sa do popredia pretláča štýl pomalej prípravy jedla či dokonca obliekania, tak prišlo na rad aj pomalé randenie. Ideálne je práve do vzťahu, ktorý už za sebou má klasické formy randenia plného očakávaní. Umožňuje tak dvojici prežiť plnohodnotné pocity randenia a bez zahýbania. Kate Balestrieri, zakladateľka inštitútu modernej intimity, preto dáva pár rád k trendu, ktorý môže mať výrazný vplyv na váš vzťah.

Vypnite obrátky

Pomalé randenie je trend, ktorý vytesňuje rýchly rytmus života a prináša skutočný záujem o toho druhého. Bez posielania SMS správ, bez držania sa mobilu, bez prehnaných aktivít a zážitkov. Jednoducho užiť si plnú prítomnosť toho druhého a objavovať sa navzájom.

Hrozí nám sociálna atrofia

Komunikácia cez sociálne siete priniesla mnoho pozitívnych aspektov, no Kate Balestrieri si všíma aj odvrátenú stranu mince. Aj v bežnej partnerskej komunikácii medzi štyrmi očami často pozeráme práve do mobilu. Preto ostávame na povrchu medziľudsky. Práve to má eliminovať pomalé randenie. Vtedy zabudnete na všetko a akoby sa vrátite do minulosti pomalých čias, kedy všetko bolo viac o ľuďoch ako technike.

Skúmajte sa

Dajte si večer v rytme pomalého randenia. To znamená spoločne. Z očí do očí, bez rozptyľovania. Kate Balestrieri však upozorňuje, že to nemusí byť tak jednoduché. Zrazu máte pocit, že ste stratili barličky televízie, mobilu a neviete, čo si so sebou počať. Ľudia si na priamu komunikáciu odvykli a pritom tá je kľúčom k tomu, aby ste randili naozaj hodnotne.

Dlhé rozhovory

Sú základom príjemného a pomalého randenia. Telefóny vypnite, tichý režim nestačí, pretože budete mať pocit, že musíte skontrolovať aspoň notifikácie. Dajte si tému a rozoberte ju. Rozprávajte sa o všetkom, čo vás baví. Nebráňte sa dotykom. Spoznávajte sa. Uvidíte, že takéto randenie vás zblíži omnoho viac, ako keď spolu pozeráte videá na mobile.

Spoznáte sa podstatne

Pomalé randenie dokáže v modernom svete partnera ukázať v detailoch, ktoré by ste inak prehliadali. Práve to dokáže vyvolať nové vlny zamilovania, motýle v bruchu a prospeje vášmu vzťahu. Zrazu pred sebou uvidíte partnera inak a máte možnosť sa do neho znova a znova zamilovať.