MENU
Menu
zdroj: Pixabay
a

Sex a flirt Situačné vzťahy: Nová verzia priateľstva s výhodami

Nechcete ju za frajerku, ale neradi by ste ju nechali nedotknutú. Vtedy prichádzalo na rad priateľstvo s benefitmi. No časy sa menia a aj takéto vzťahy sa nutne museli vyvinúť. Na situačné. V nich o nič neprídete, ale nezapletiete sa ani do veľmi komplikovaného kamarátstva.

Chcete ju aj nie
Máte ju radi, páči sa vám a telo má dokonalé. Ale všetci v okolí vedia, že je to poriadna stíhačka. Čo s tým? V posteli si rozumiete a aj v istých situáciách, ale nemáte chuť, aby vám hovorila do toho, kedy môžete ísť s kamošmi von a na pivo. No a presne o tom je situačný vzťah. Vyberiete si situácie, v ktorých vám to ladí a ostatné necháte na voľnobehu.

Chodíte spolu, alebo nie?
Na túto otázku si budete musieť nacvičiť neštandardnú odpoveď: „Podľa situácie.“ Pre niekoho bude váš vzťah vyzerať ako seriózne chodenie, ale iný možno ani nepostrehne, že vôbec máte babu. Všetko totiž záleží práve od situácie, v ktorej vás okolie bude stretávať. Ak ste nadšenci behania, či športu, tak budete vyhľadávať spoločné športové situácie. Nestane sa vám, že nebudete mať s kým ísť na výlet, do posilky, na preteky. A bonusom bude aj pekný sex, alebo aspoň láskanie. Na druhej strane veci, ktoré nezdieľate necháte bez povšimnutia, nech si ich polovička vyrieši sama. Tak ako vy.

Viac ako otvorený vzťah
V situačnom vzťahu nejde primárne o sex. Ide o vzťah, v ktorom sa vyhnete tlakom súvisiacim bežne so vzťahom. Ako napríklad žiarlivosť, zákazy, príkazy, kompromisy. Navyše situačných vzťahov môžete mať aj niekoľko. A rovnako aj s niekoľkými úrovňami sexuality. Niekedy môže ísť len o príjemnú spoločnosť, niekedy aj o niečo viac a pokojne môže situačný vzťah zahŕňať aj plnohodnotný sexuálny život. Ale nebudete detaily zo vzťahov samozrejme rozoberať s inými.

Život na plný plyn
Vďaka situačnému vzťahu máte partnerku, sex aj dostatok voľného času. Nemusíte sa prispôsobovať. Čím viac spoločných situácií prežijete, o to si budete bližší klasickému vzťahu. Niekedy totiž naozaj takýto vzťah môže prerásť aj do partnerstva. Najmä ak zistíte, že asi s nikým nezažijete viac krajších situácií. Ale prečo sa hneď obmedzovať vzťahom. Na začiatku je vhodné staviť len na isté situácie.