Citlivosť sa časom môže oslabiť

Možno si pamätáte na chvíle, keď vašim telom otriasol prvý orgazmus. Bolo to prekvapenie, explózia, niečo nevídané. Postupom času ste si však zvykli a zvykol si aj váš penis. Strata citlivosti nemusí prísť a ak sa u vás prejavila, nemusí byť definitívna.

Je síce pravdou, že menej citlivosti znamená dlhšiu výdrž v posteli, ale aj menej pôžitku pre nás samých. Preto je vhodné citlivosť udržať a skôr popracovať na predĺžení pôžitku. Vypracoval na to niekoľko spoľahlivých tipov.

Príliš veľa „trenia“

S penisom je to ako s nohami, rukami a inými časťami tela, ktoré pokrýva pokožka. Jednoducho príliš veľa trenia zníži citlivosť. Ak budete dvíhať činky a sekať drevo sekerou, vaše ruky budú omnoho menej citlivé, ako v prípade, že najväčším fyzickým výkonom je klikanie myšou. Preto ak príliš veľa masturbujete alebo sexujete, na penise si vytvoríte „mozole“, ktorými stratíte istú časť citlivosti. Netreba však panikáriť. Stačí len ubrať tempo a jemné vnímanie rozkoše sa opäť vráti v plnej sile.

Investujte dobrého sedadla

Cyklistika zažíva v súčasnom období boom, ale pozor na váš penis. Lekári si všimli, že jazda na bicykli, najmä na úzkom sedadle, môže časom obmedziť prietok krvi, a to až o 60 percent. No kde nejde dostatok krvi, tam hapruje aj erekcia a samozrejme vnímanie rozkoše. Nemusíte sa vzdať bicykla a začať behať. Stačí si kúpiť pohodlnejšie sedadlo a prekrvovať pri cyklistike nielen svaly, ale aj penis.

Dlhé sedenie

Ak máte sedavé zamestnanie a rovnako sedíte následne aj doma, pričom sa presúvate na bicykli alebo autom, citlivosť vášho penisu môže rapídne ochabnúť. Neustále je vyvíjaný tlak na hrádzu a prostatu, čo spôsobuje oslabenie ciev v oblasti. Ale rovnako aj nervových dráh. Potom môžete penis šúchať stále intenzívnejšie, ale rozkoš klesá. Hýbte sa viac a poriadne rozpohybujte svoj rozkrok.

Alkohol

Alkohol znecitlivuje prakticky všetko. Uľaví vám síce od bolesti, ale veľmi rýchlo vás ochudobní aj o vzrušenie. Blokuje prenos vzruchov a tak budete mať penis nielen necitlivý, ale sa aj ťažko postaví. Jedna opica vás neohrozí, ale ak budete alkohol popíjať pravidelne, tak sa to negatívne podpíše na vašich nervových zakončeniach. Preto pozor, čo pijete.