Krátkodobá abstinencia je prospešná 

Zástancovia tvrdia, že sexuálny pôst by mohol zvýšiť vaše libido, pomôcť vám vydržať dlhšie v posteli a potenciálne dokonca podporiť intenzívnejšie orgazmy. Sexuálny pôst sa vzťahuje na úmyselné zdržanie sa akejkoľvek sexuálnej aktivity. Ale na rozdiel od úplného celibátu je to len na určité časové obdobie. Našťastie.
Sexuálny pôst sa môže líšiť v dĺžke od týždňa do niekoľkých mesiacov No obdobie dlhšie ako rok už nie je pôstom a stráca aj svoje pozitívne prínosy. Takže ak sa postiť, tak určite nie dlhodobo. To je zásada číslo jedna.

Zdokonalenie samého seba

Sexuálny pôst možno vnímať ako formu sebadisciplíny a sebakontroly. Umožňuje vám sústrediť sa na sebazdokonaľovanie. Budete ovládať lepšie svoju myseľ aj telo. Jednoducho nebudete otrokmi pudov, ale ich pánom.

Rast libida

Pri sexe platí, že ak ho nemáte krátkodobo, tak vaše libido bude rásť. Ak si nájdete partnerku po pár mesiacoch, prebudíte v sebe sexuálneho žrebca. Avšak pozor, ak budete bez sexu viac ako rok, libido môže naopak klesať a rovnako aj sexuálna výkonnosť. Doslova atrofuje ako nepoužívané svaly. Preto sa oplatí postiť naozaj len krátkodobo, aby ste v sebe nazbierali viac „mužnosti“.

Zbavíte sa zlých návykov

Hovoríme hlavne o tých v súvislosti so sexom a sledovaním porna. Stačí pár týždňov abstinencie a potom normálny sex doma a môžete si byť istý, že porno vám prestane chýbať. Pretože ak sa naučíte ovládať neustále sexuálne nutkanie, budete vo vzťahu spokojnejší a aj sex budete mať kvalitnejší.

Zlepšíte si vzťah

Abstinovať v oblasti sexu sa oplatí aj vo vzťahu. A je dobré sa na tom s partnerkou dopredu dohodnúť, aby vás neobvinila, že o ňu nemáte záujem, prípadne, že jej zahýbate. Uvidíte, že stačí mesiac spolužitia so ženou, počas ktorého sa jej nedotknete a potom na seba skočíte ako čerstvo zamilovaní. Takýto sexuálny detox prospeje vášmu telu, vzťahu aj sexuálnemu životu.