MENU
Menu

Sex a flirt Sex s láskou a bez lásky: Aké sú najväčšie rozdiely?

Milovanie by malo byť vyvrcholením lásky. Taká je teória romantiky. Každý chlap však rýchlo pochopí, že na kvalitný orgazmus nepotrebuje vždy lásku na celý život. Niekedy dokonca stačí aj samoobsluha. Lenže rozdiely pri sexe z lásky a bez nej skutočne sú. Chcete ich poznať?

Sex s láskou a bez lásky: Aké sú najväčšie rozdiely?
Ide o chémiu
Hoci ešte nikto nikdy nezmeral lásku, tak vedci už potvrdili, že láska spôsobuje stavy opitosti. Môže za to hormón oxytocín, ktorý sa vylučuje do tela, ak sme s niekým, koho milujeme a sme zamilovaní. Zaujímavé je, že tento hormón stimuluje rovnaké centrá v mozgu ako alkohol a to znamená, že sa rovnako blažene a opojne cítime. Takže sumár je jasný. Ak ste zamilovaní, sex je pre vás ešte opojnejší. Zažívate slasť a uspokojenie, ako keď máte v sebe pár promile, ale nejde o alkohol, takže nezlyháte s erekciou a samotný sex bude neskutočne príjemným zážitkom. Je to ako spojiť dve opojné látky dokopy.

Vždy pripravený: Keď dôjde lubrikant, použite jednu z nasledujúcich náhrad

Sex prežijete inak
Pri zamilovanosti sa vaše celé telo chemicky naladí na partnerku. Vonia vám, je pre vás zážitkom si ju užívať a je to spôsobené okrem oxytocínu aj endorfínmi, hormónmi radosti z toho, že ste spolu, že je nahá, že sa dotýkate. Milovanie je následne už len vyvrcholením príjemných chvíľ.

Ženy vo veľkom sledujú gay porno, čo ich na ňom vzrušuje?

Neosobný, ale predsa sex
V tele muža je všetko nastavené tak, že túžba po sexe sa objaví častejšie a je neodkladnejšia ako túžba po tom, aby ste prežívali lásku na celý život. Produkcia spermií je permanentná a tlaky niže pása sa premietnu do potreby niečo s tým spraviť. Avšak je dokázané, že orgazmus aj bez hormónov zamilovanosti dráždi mozgové centrá, ktoré sú príznačné pre odmenu, pôžitok a radosť. Rovnako spôsobí aj vylúčenie endorfínov do krvi. Výsledok je, že aj po sexe bez lásky sa cítite šťastnejší ako pred ním.

Striptérky sa priznali, čo od nich zákazníci chcú

S lásky verzus bez lásky
Zamilovanosť však do veľkej časti dokáže suplovať očarenie. To znamená, že ak vidíte krásnu ženu a príde na sex, bude to zážitok. Následne však hrozí, že vaše telo si bude pýtať viac a zatúži po zamilovanosti, ktorú však partnerka nemusí opätovať a vám ostane len sklamanie. Toto riziko vám hrozí, aj keď sa budete chrániť pred prenosnými pohlavnými chorobami.

Každý sex je lepší ako žiadny
Ak by sex bez lásky nestál za nič, tak skrachujú všetky erotické salóny, prostitúcia nebude najstarším remeslom, ale startupom, ktorý nevyšiel, a výrobcovia erotických hračiek by sa dali na výrobu bábik pre deti. A hoci sex bez lásky skutočne nie je to pravé orechové a možno tomu chýba niečo ako napríklad korenie k dobrému jedlu, vždy je lepšie uspokojiť svoje túžby, ako ostať hladný.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
27.9. 2019 19:00
Diskusia