Ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá a preto sa často snažíme rýchlo zaplátať dieru v našom srdci novou láskou. Ale pozor, nie vždy je to správne riešenie.

Kašlite na ženy, ony prídu samé

Opustila vás láska, ale tým sa život nekončí. V istom ohľade sa práve začína. Vyrazte do mesta, na hory, na beh, do kina. Nájdite si akúkoľvek aktivitu, ktorá vás baví, alebo ste ju vždy chceli vyskúšať. Ale nemohli ste, pretože ste mali partnerské povinnosti. Odpútate sa tak od straty, získate nových priateľov a prídu aj ženy, ktoré zaujmete. Bez toho, aby ste ich lovili. Je omnoho lepšie, ak spoznáte ženu pri aktivitách, ktoré vás bavia, a postupne sa začali spoznávať. Po rozchode si hlavne dajte čas na nový vzťah a neunáhlite sa s randením. 

Randite s iným typom ženy

Nemusí vám to vyjsť ani s úplne odlišnou partnerkou, ale verte, že s podobnou vám to zasa nevyjde. Mnoho mužov však začne hľadať doslova kópiu svojej bývalej. To je cesta do pekla. Radšej stavte na ženu úplne odlišnú. Pretože s tou máte šancu, že vám to vyjde viac, ako keď zopakujete starý scenár.


Máte dočinenia so žiarlivkou? Takto sa prejavuje už v začiatkoch

Nerandite za každú cenu

Nikdy nie ste starý na nový vzťah a preto sa netreba ponáhľať. Ak ste pripravení znova randiť, nezabudnite si stanoviť zdravé hranice a urobiť zo svojho šťastia prioritu. Ak sa na niečo ešte necítite, dôverujte svojmu inštinktu a počkajte, nič vám neujde. Neotvárajte okamžite zoznamky a nesnažte sa dokázať, že potrebujete vzťah. Najprv spracujte svoje emócie.  

Začnite úplne odznova

Zrejme ste si pri rozchode uvedomili aj svoje chyby. Pri novom randení si musíte byť vedomí toho, čo už robiť nechcete. Iba tak vznikne z rande nový vzťah, ktorý už nebude tak napätý ako predchádzajúci. Pretože aj pri vzťahoch platí, že chybami nič nestrácame, ale sa nimi učíme. Ak sa ich naučíme odstrániť.  

Randite bez spomienok

Veľmi dôležité je randiť so ženou až vtedy, keď si na bývalú ani nespomeniete. Nie je nič horšie, ak vám počas rande beží stále film, ktorý porovnáva súčasnú adeptku na vzťah s tou bývalou. Jednoducho nikdy pri rande neporovnávajte, ale sústreďte sa na pozitíva novej šance. A vtedy uspejete.