Bez súhlasu to nepôjde
Hlavne na nič netlačte. To, že žena príjme pozvanie na rande a možno aj do auta či izby ešte neznamená, že prikývla aj intímnym hrám. Preto nie je nič horšie, ako keď si myslíte, že už môžete, ale pre ženu to bude trochu akoby vám robila milosť. Nie, tadiaľto cesta nevedie. Počkajte, kým si začne hrýzť pery, hladkať vás tam dole a celá nažhavená si ľahne. Vtedy to bude prvý raz, ale kvalitne.

Myslite na to, že ide o reálny život
Od novej partnerky vždy tak trochu čakáme zmenu, svieži vánok v intímnom živote. Vieme, ako chutí sex, ktorý možno nebol až tak dobrý, lebo bol s bývalkou. Lenže nemajte prehnané očakávania. Toto nie je pornografický film, ale skutočné milovanie. Vieme, že mnoho erotických filmov začína práve príbehmi o prvom sexe. Na ne okamžite zabudnite. Ak sa však chcete už niečo o prvom sex priučiť z porna, tak radšej si prepnite na skutočných amatérov a nie profesionálky. Potom uvidíte, koľko je potrebnej nehy, predohry, láskania a že misionár vám na prvý šup musí stačiť.

Nebuďte plný očakávaní
V sexe platí, že čím väčšie očakávania, tým horší výsledok. Preto je vhodné zabudnúť na babu, čo bola pred touto. Ani neočakávať, čo môže byť lepšie u nej a na vašej strane. Tešte sa z jej tela. Z toho, ako ste spolu a všetko vám to pôjde samo.

Nechajte si priestor na zlepšenie
Nesnažte sa byť príliš dokonalý. Po prvé každá žena pochopí, že jej nemusíte trafiť všetky erotogénne a intímne zóny na prvý raz. Po druhé, ak si na plecia vezmete príliš veľa zodpovednosti, môžete si akurát tak privodiť erektilnú disfunkciu. Neboli by ste prvý ani posledný. Mnoho chalanov, čo im vždy stojí ako žula, pod ťarchou očakávaní museli hľadať výhovorky, prečo sa im to práve dnes nehodí.  A v tej situácii by ste pri prvom sexe asi byť nechceli.

Ochráňte sa
Ľúbite ju, je pre vás tá pravá. Možno na chvíľu, ale zrejme nechcete hneď pamiatku na celý život. Nehovoríme len o pohlavnej chorobe. Ani hormonálna antikoncepcia nie je stopercentná ochrana. Nehovoriac o tom, že ak idete na vec prvý raz, ani seba nemusíte vidieť pri novej partnerke tak dokonale ovládať. Zakončiť sex otázkou, či nebude tehotná, nie je práve najlepší pocit po milovaní.