Hormóny

Hoci si myslíte, že ste pánmi svojho života, tak to platí len do istej miery. Pretože to kým ste a ako sa budete správať, ovplyvňujú hormóny. No a počas augusta  sa extrémne zvyšujú hladiny testosterónu. Hormónu, ktorý z muža robí chlapa. No a presne tento hormón nás ženie k tomu, aby sme mali chuť na sex a robí z nás sexuálnych predátorov. Napríklad v auguste koluje mužom v krvi až dvojnásobne viac testosterónu ako v januári. Takže to, že túžite po sexe nie je len o vás, ale o hormónoch.

Viac odhalenej pokožky

Je to jasné. Leto prináša so sebou viac pohľadu na polonahé ženy. No a niektoré na plážach látkou naozaj šetria. Hore bez a mini nohavičky je pre mnohých mužov niečo erotickejšie, ako vidia bežne doma. Preto nás to ženie k túžbe a pocitu, že sa partnerky chceme aj zmocniť, nielen obdivovať nahé telo. Aj o tom je august.

Relax

V strese u mužov ako prvé klesá chuť na sex. August je však najpohodovejším mesiacom v roku. Dôvod je jednoduchý. Už máte obvykle pár dní dovolenky z prázdnin za sebou, To znamená, že vaše telo aj myseľ sú oddýchnuté. No a august je mesiacom, kedy si obvykle doprajeme posledné týždne relaxu. Na nič nemyslíme, oddychujeme a tým pádom myslíme viac aj na sex a na užívanie si života.

Nové objekty lásky

Nič tak nenaštartuje muža k sexu ako nová láska. A asi netreba hovoriť, že ktorý mesiac je ten, kedy vznikne najviac lások nielen na život, ale aj na jednu noc. Áno, je to práve august a letný flirt je taký fenomén, ktorý jednoducho hýbe svetom. Zažiť novú lásku znamená zažiť aj omnoho viac sexu ako keď máte stabilný zabehnutý vzťah. 

Kúsok nevery

August je mesiacom, kedy kvitne nielen láska, ale aj nevera. O tom sa síce nehovorí tak otvorene, ako o nových zamilovaniach, ale aj nevera pridáva skóre k tomu, že august je najsexuálnejší mesiac. Opäť v jeho prospech hrajú premenné ako slnko, more, dovolenky, odhalené telá a fakt, že všetci sme v lete akosi viac otvorení novým sexuálnym skúsenostiam. Preto mnoho mužov nechce skúšať lásku len na starej pôde. Často túžia aj po novej skúsenosti. Veď ako sa hovorí, čo sa stane v auguste, v auguste aj ostane utajené.