Prirodzený opiát

Náš mozog rozhoduje o tom kým sme a čo máme radi. No a sex mu robí tak dobre, že ho chce zas a znova. Náš mozog je po celú dobu milovania plne zamestnaný! Riadi totiž produkciu hormónov, ktoré nám zaručia všetky tie skvelé pocity, ktoré počas sexu prežívame. Testosterón, estrogén, progesterón, ale aj adrenalín, oxytocín a endorfíny. A to je veľmi silný a opojný koktail, aby sme mu odolali.

Najlepšia fyzická aktivita

Činnosť, ktorú počas sexu vyvíjame, plus vzrušenie, ktoré cítime, nám poriadne rozpumpuje krv. A to znamená, že naše srdce búši ako o preteky a pumpuje túto životodarnú tekutinu do celého tela s poriadnou intenzitou. Niet divu, že je sex prirovnávaný k športu. Len je o niečo zábavnejšie, čo si budeme nahovárať.

Super prevencia pred ochoreniami

Je to najchutnejšia prevencia pred ochoreniami. Pri sexe sa do krvi vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia, ktoré sú zodpovedné za dobrú náladu a pocity radosti. Čím je človek šťastnejší, tým viac sa z jeho života vytrácajú depresie a rôzne choroby. Sex vyrovnáva v krvi hladinu pohlavných hormónov, priaznivo pôsobí na kvalitu a elasticitu pokožky a ľudia, ktorí sa sexuálnym hrám oddávajú pravidelne, vyzerajú oproti svojim rovesníkom mladší.

Dlhšia erekcia aj menšie riziko rakoviny

U mužov sa počas sexu vyplavuje do krvi aj viac testosterónu, ktorý prispieva k tvorbe bielkovín. Okrem toho je pravidelný sex skvelou prevenciou pred vznikom erektilnej dysfunkcie či rakovinou prostaty. Pri milovaní sú do činnosti zapojené aj nervové vlákna, čím sa predchádza vzniku neurologických ochorení. Vďaka sexu si tiež zlepšíte trávenie a metabolizmus organizmu.

Nižší krvný tlak

Je tomu skutočne tak. Z mnohých výskumov vyplýva, že ľudia, ktorí majú pravidelný sex, majú aj nižšie hodnoty systolického krvného tlaku. Sex teda skutočne môže pomôcť znížiť krvný tlak a preventívne tak predchádzame kardiovaskulárnym ochoreniam, ako je napríklad infarkt.

Lepšia pamäť

No kto by si nechcel pamätať? Vedci v roku 2016 našli súvislosť aj medzi sexom a ľudskou pamäťou. Pravidelný sex podľa nich zlepšuje celkovo pamäť, predovšetkým schopnosť vybavovania si slov a rozpoznávania. Sex by sa tak pre mnoho študentov a študentiek mohol stať žiadanejším napríklad v skúškovom období.