MENU
Menu

Sex a flirt Prečo je sex základom vzťahu? Poznáme štyri dôvody

Nielen pre vás, ale aj pre partnerku. Sex je jedným z pilierov dobrého vzťahu, ale nemôže to vyzerať tak, že iba vy budete ten, kto si robí dobre. Ak neuspokojíte polovičku, vzťah vyschne. A tu sú dôvody.

Prečo je sex základom vzťahu? Poznáme štyri dôvody
Udržuje vzťah na vlne lásky
Toto je presne to, čo hovorí psychologička Danielle Forsheeová. Nie je až tak rozhodujúce, či partnerka dosiahne orgazmus, alebo nie. Ale potrebujete ju udržiavať pravidelným krásnym milovaním pri sebe. Pretože práve milovanie vyplavujete v tele hormóny, ktoré vás automaticky pripútavajú k tomu druhému. Nevynechajte túto možnosť si ju nežne pripútavať k sebe a čo najčastejšie.

Najtajnejšie erotické sny žien: Viete ich splniť?

Budete jej hrdinom
Žena toho pravého spozná aj vďaka tomu, že ho vníma ako svojho hrdinu. Ako toho, pri kom sa cíti v skutočnom bezpečí. A pozor. Teraz sexuologička Shadeen Francisová, vyťahuje eso z rukáva. Sex a hlavne uspokojenie extrémne znižuje u žien hladiny stresu a to sa prejaví na tom, že ste pre ňu niekto, s kým sa cíti dobre na počkanie. V bezpečí, sama sebou, uvoľnená, zmyjete z nej napätie. To je extrémna devíza pre muža, ak partnerka na neho takto pozerá. Bola by to škoda nevyužiť a ešte si pri tom neužiť.

5 dôležitých vecí, ktoré treba spraviť hneď po sexe

Zlepšuje dôveru
Žena sa miluje len s mužom, ktorému dôveruje. A zároveň samotný sex dôveru prehlbuje. Ak je vo vzťahu dôvera, tak máte to najpodstatnejšie, čo potrebujete pre harmonické spolunažívanie. Dôverovať si navzájom je základ priateľstva, sexu aj celého partnerského vzťahu. Na to treba pamätať. Bez dôvery vzťah upadne.

FOTO: Z továrne na sexbábiky: Ako sa vyrábajú hračky pre osamelých mužov? (18+)

Zlepšíte jej spánok
Je vedecky podložené, že pravidelný sexuálny život zlepšuje spánok. A to je kapitola, s ktorou má mnoho žien veľké problémy. Lekárske štúdie sa však zhodujú v tom, že po sexe sa dobre zaspáva nielen mužom. Aj na ženách sa milovanie podpisuje veľmi pozitívne. Neberie ich spánok síce okamžite, ale ak si partnerku pritúlite, veľmi rýchlo vám následne zaspí v náručí. Bude pre ňu krásny ten pocit, že jej viete dať sex ako uspávanku. Takéto „liečenie" nespavosti sa pozitívne na žene odrazí aj počas dňa a na celom vzťahu.

DISKUSIA
26.1. 2019 20:00
Diskusia