Penis tmavne postupne

Ak ste ešte v období, kedy so sexuálnym životom len začínate, a aj to len v predstavách, je možné, že penis máte rovnako bledý ako zadok či zvyšnú časť tela, ktorú počas leta skrývate pod plavkami. Skôr či neskôr však penis nadobudne odtieň, akoby ste ho mali permanentne opálený. Ide o úplne prirodzený postupný proces tmavnutia, ktorý si ani nemusíte všimnúť. Až si raz dáte dole plavky alebo trenírky a zistíte, že váš penis je opálený ako vaše telo po týždňovej dovolenke na slnku, hoci zadok ostal biely.

Tmavší vďaka hormónom 

Tak ako sa postupom času vďaka hormónom vyklenie žaluď a penis dostane v puberte mužnejší ráz, tak vďaka hormónom aj stmavne. Hormóny ako testosterón a estrogén majú vplyv na melanocyty, bunky zodpovedné za produkciu melanínu a určujúce farbu vašej pokožky. Keď telo prechádza množstvom procesov, ktoré zahŕňajú zvýšenú produkciu hormónov ako je puberta, tehotenstvo alebo starnutie, kožné tkanivo pohlavných orgánov môže stmavnúť. A záhada je vyriešená. 

Nie sú to len hormóny

Aby to nebolo len o telesných zmenách, tak farba penisu odrazí aj to, ako sa mu venujete. A tým nemyslíme hygienu. Druhým dôvodom sú rôzne druhy trenia spôsobené vecami ako je pohlavný styk, holenie a všeobecné trenie pokožky o oblečenie aj dlane. Veď vieme, prečo a kedy ho radi trieme. Ak by ste sa naozaj chceli vyhnúť tmavšej pokožke v oblasti genitálií, môžete sa pokúsiť vyhnúť treniu. Ale kto z nás by to vydržal kvôli bielemu penisu? No a povedzme si otvorene, opálená pokožka je sexi. A tak má penis aspoň stále južanský podtón, aj keď je prakticky celý život bez slnka.