No a presne do tejto kategórie patrí aj osveta v oblasti krúžkov na penis. Je však dobré poznať odpovede aj na otázky, ktoré by ste verejne nepoložili?

Funguje krúžok na pevnejšiu erekciu?

Funguje! Základom je však krúžok nasadiť dobre a v správnom čase. To znamená ku koreňu penisu a až pri erekcii. Urológ Brian Steixner, vysvetľuje, prečo to tak je. Pri erekcii sa penis naplní krvou a krúžok na konci zovrie cievy, ktoré zabránia jej rýchlemu prúdeniu. Výsledkom je, že erekciu udržíte aj v situáciách, ktoré ste už bežne nezvládali. Verdikt je jasný. S krúžkom na penise vydržíte dlhšie tvrdý.

Nie je to hanba?

Nie je. Nič v sexe nie je hanba medzi partnermi, ktorí si chcú spraviť dobre a krúžok na penis už vôbec nie. Pretože to nie je signál, že by ste strácali pri partnerke erekciu. Práve naopak. Krúžok na penis stimuluje nielen erekciu, ale aj vaše potešenie a to partnerkine tiež. Pretože môžete voliť napríklad aj krúžok s výstupkami na dráždenie klitorisu a uspokojíte ju podstatne častejšie aj rýchlejšie.

Je krúžok liekom na erektilnú disfunkciu?

V tomto bode ide skôr o želanie ako fakt. Je pravdou, že krúžok vám erekciu predĺži, ale ju nevyvolá. Nie je teda terapiou, ak máte problém s erekciou. Krúžok na penis však dokáže mužom pomôcť nabudiť sebavedomie v tom, že s dosiahnutou erekciou si už budú istejší. A keďže sebavedomie ide ruka v ruke s dobrým sexuálnym životom, môže pomôcť aj k tomu, že si v sexe budete viac veriť a to podporí aj vašu pevnosť.

Budem mať lepší orgazmus?

Zrejme áno. Mnoho mužov potvrdilo, že s erekčným krúžkom dokážu lepšie oddialiť orgazmus a súčasne je vyvrcholenie intenzívnejšie. Ak máte problém s predčasnou ejakuláciou, tak pre tieto účely sú vyvinuté aj špeciálne krúžky na penis, ktoré obklopujú semenníky a pomáhajú vydržať dlhšie. Vďaka pevnejšiemu údu však bude ale samotný pocit rozkoše na konci intenzívnejší.

Ako dlho je vhodné používať krúžok na penis?

Ak čakáte vášnivú noc, tak si krúžok na penis dajte len do zálohy. Brian Steixner neodporúča mať krúžok na penise viac ako 20 minút. Pretože predsa ide o mierne škrtenie, ktoré pri dlhom čase môže vyvolať modriny, podliatiny, alebo poškodenie toporivých teliesok. Preto je vhodné využívať krúžok v rámci bežného sexu do 20 minút. Alebo si ho odložiť na druhé kolo, v ktorom už nie je žiadna hanba, ak muž potrebuje erekčne povzbudiť.