Budete sa cítiť nepríjemne, alebo sa vám môže ochrana „vyzúvať“. V oboch prípadoch riskujete nechcené problémy.

Tri veľkosti pre dokonalý zážitok

Na slovenskom trhu sa najčastejšie stretnete s troma veľkosťami prezervatívu:

Ochrana pre menšie kalibre. Priemer je 47 až 49 milimetrov a dĺžka je 160 až 180 milimetrov. Ideálne sú pre penis veľkosti 9 až 12 centimetrov.

Klasik. Ide o veľkosť, ktorý vyhovuje približne 85 percentr mužov. Šírka je od 52 do 56 milimetrov a dĺžka týchto kondómov je od 180 do 195 milimetrov. Ideálne pre penis od 15 až do 16 centimetrov.

XXL disponujú šírkou 53 až 57 milimetrov a dĺžka sa pohybuje približne od 190 do 215 milimetrov.

Všímajte si rozmer

Keď už viete, že sú na trhu rozdiely, tak si na zadnej strane balenia pozrite rozmer. Pretože ten je súčasťou popisu malými písmenami. Málokto ho číta a preto kupujeme kondómy často naslepo a častokrát aj nevhodnej veľkosti. Výber príchute je menej dôležitý ako veľkosť. A správna šírka je omnoho dôležitejšia ako dĺžka, ktorá sa dá navinutím predsa len regulovať o niečo lepšie ako zovretie.

Neklamte sám seba

Pri výbere kondómu neskresľujte veľkosť. Pretože partnerka nikdy nebude čítať akú veľkosť si kupujete. Obom vám ale pôjde hlavne o bezpečný zážitok. Aj je kondóm príliš úzky, penis bude ako v kliešťoch a hrozí pretrhnutie. Vyvlieknutie veľkého kondómu môže spraviť vrásky na čele vám aj partnerke. Najmä ak ostane uviaznutý v nej. Preto si jednoducho kúpte vhodnú veľkosť.

Príliš malý alebo veľký? Otestujte sa

Ideálne je, ak si penis odmeriate a rovnako tak pomocou šnúrky zmeriate aj jeho obvod. Sú však aj náznaky, ktoré vám okamžite napovedia, že ste v zlej veľkosti. Príliš tesný kondóm sa zle roluje ku koreňu penisu. Príliš veľký zasa nedrží. Otestovať to môžete tak, že ho jemne chytíte za špičku a potiahnete. Ak s pohne, máte o číslo väčší. Tento test sa oplatí, najmä ak dostanete prezervatív na vašich výletoch za predajnou dámou. Nebojte sa požiadať o vhodnú veľkosť, ale ešte lepšie, doneste si vlastnú a overenú.