Virtuálny penis nie je zábavka

Počas pandémie COVID-19 sa do virtuálneho priestoru preniesli nielen porady, ale aj randenie a samozrejme sex. No a muži to pochopili trochu po svojom a nadobudli pocit, že ženám lichotí pohľad na ich stoporený penis. Často v amatérskej kvalite a len preto, že čakajú pochvalné ódy. Spoločnosť Bumble však vytvorila prieskum v ktorom sa pýtali žien, ako vnímajú zasielanie penisu, a každá štvrtá potvrdila, že počas pandémie sa sexuálne útoky prostredníctvom nevyžiadaných intímnych fotiek znásobili.

Obťažovanie ako každé iné

Fotenie a zasielanie intímnych fotiek nevnímajú ženy príjemne. „Ženy čoraz viac času trávia v online priestore, stáva sa súčasťou našich bežných životov. A obťažovanie v tomto priestore vnímajú ženy rovnako nepríjemne ako napríklad na ulici,“ povedala Whitney Wolfe Herdová,  zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Bumble, ktorá bude spolupracovať so ženami v OSN na potlačení virtuálneho obťažovania. Problémom je, že hoci sa na ulici bežní muži neodhaľujú, respektíve takéto správanie odsudzujú, vo virtuálnom priestore ho sami realizujú. Pre mnoho žien je to rovnako traumatizujúci zážitok, ako keby si muž pred nimi odhalil svoje genitálie.

Cyberflashing  už nebude legálny

Keď bol internet v plienkach, „legálne“ bolo aj sťahovanie hudby či fotografií. Čoraz prísnejšie pravidlá však klepli mnohým ľuďom po prstoch. A čaká to aj internetových exhibicionistov.

Ako vnímajú ženy penisy v mobile? Hashtagom #DigitalFlashingIsFlashing začali označovať príhody, ktoré sa im stali. Mužov blokujú a ich penisy jeden po druhom zverejňujú aj s upozornením na ich identitu. Preto pozor na to, komu sa pochválite vašou pýchou. Tá ženy zaujíma ako posledná.

Erotické fotky patria do intímnej sféry

Netreba však robiť z výmeny erotických fotiek strašiaka. Aj mnoho žien si rado pozrie vaše prirodzenie, no počkajte na súhlas, alebo kým nastane situácia, v ktorej to aj ženám príde atraktívne. Ako totiž hovorí Herdová. Mnoho žien bude vnímať zaslanie penisu ako sexuálne obťažovanie, hoci v správnej chvíli a pri súhlase by rovnaký obrázok považovali za eroticky vzrušujúci. Preto neposielajte partnerke svoj penis do doby, kým sama nepošle niečo intímne zo svojho tela. Potom môže začať virtuálna erotika. Inak môžete byť právom označený za úchyla.