V nej strávite hodiny pri pomalom vychutnávaní si každého sústa, často obvykle aj s vínom a muzikou. No a taký rozdiel je aj medzi rýchlym a pomalým sexovaním.

Viac zmyselnosti, viac dotykov, viac potešenia

Ženy sú vo všeobecnosti milovníčky pomalšieho sexu, keďže na orgazmus potrebujú čakať dlhšie ako chlapi. Psychológovia však poukazujú na výhody pomalého sexu a jeho prínos pre každodenný partnerský aj intímny život. Pretože väčšia rozkoš nie je jediný benefit, ktorý získate, ak si dáte v posteli načas.

Viac sa prepojíte

Veda sa na pomalý sex pozrela odborným okom a zistila, že čím dlhšie si sex užívate, tým väčšiu máte tendenciu pozerať si navzájom do očí. A to otvára úplne novú úroveň pôžitku. Neuróny aktivované očným kontaktom podporujú limbickú rezonanciu, čo v podstate znamená silnejší pocit spojenia. Výsledkom je, že emócie, ktoré cítite ako vzrušenie alebo náklonnosť, sa môžu zosilniť.

Odbúrate tlak

Skôr či neskôr príde situácia, keď sa vám pri partnerke nepostaví rýchlosťou štartu monopostu F1. No a vtedy budete za pomalší sex naozaj vďačný. Štúdie na mužoch dokázali, že dlhá predohra, maznanie a prísľub dlhého sexu, odbúrali stres, či dokážu dosiahnuť erekciu dostatočne rýchlo. Vďaka tomu sa paradoxne erekcia dostavila skôr a bola pevnejšia.

Priestor na nové dotyky

Pri rýchlovke je to scenár nohavičky aj nohavice dole a ide sa bez prestávky systémom štart – cieľ. Avšak pomalý sex nerozmaznáva len vaše pohlavné orgány, ale celé telo. Výsledkom je, že sa do vyplaví viac hormónov šťastia, viac endorfínov, viac sa zníži hladina kortizolu. Jednoducho po dlhom sexe budete omnoho spokojnejší ako po krátkej rýchlovke.

Priestor na nové techniky

Dlhý a pomalý sex ako ten najlepší spôsob výpravy za novými praktikami a polohami. Jednoducho sa spolu hráte, objavujete, skúmate. Vydávate sa na nové uličky slasti a netreba sa dopredu dohadovať, čo skúsite. Spravte si čas, aby ste si užívali. Rovnako ako si vychutnávate znamenité jedlo. Máte chuť nikdy neprestať. Avšak z vychutnávacieho sexu nepriberiete ani sa ho neprejete. Takže pokojne vychutnávajte a užívajte si jeho prínosy.