Jedna, dve, tri, pokojne aj viac

Ľudia zainteresovani do polyamorného vzťahu používajú viac premenných ako prívrženci monogamie. Polyamoria sa zakladá na vzťahu nie dvoch, ale minimálne troch ľudí. Avšak nejde o milenecký trojuholník. Všetci zainteresovaní o vzťahoch vedia a náležite si ich užívajú. Nejde o podvádzanie, nejde o neveru, všetci vedia, že sa rozhodli pre vytvorenie spoločného milostného tímu.

Láska namiesto žiarlivosti

Je síce pekná predstava žiť s dvoma ženami, ale aj vaše partnerky môžu mať nároky na vzťahy s inými mužmi. Preto je potrebné s tým počítať a nežiarliť. Naopak, namiesto výčitiek, podvádzania a skrývania sa otvoriť a prežívať lásku, sex a všetky veci s tým súvisiace nanajvýš otvorene. Preto sa pripravte na to, že hoci nepatríte jednej žene, ani vy nebudete jediným pre zúčastnené. Áno, ideálne je, ak majú polyamorní jedinci v krvi aspoň štipku bisexuality. Vtedy sa to ťahá spoločne lepšie.

Ide hlavne o lásku a vzťahy

Zásadnou vecou je, že polyamorný vzťah nie je trio, kvarteto, či viacpočetné komando erotomanov a nymfomaniek. Prirodzene v interakcii s ostatnými ľuďmi dochádza aj k intímnemu stretu, ale fanúšikovia polyamorie nie sú vyslovene založení na sexe. Polyamorný vzťah, ako sám názov prezrádza je hlavne o láske. Pocite, že niekoho milujete a ste milovaný. Mnohé polyamorné vzťahy nemajú sex ako prioritu. Ide skôr pochopenie, spoločné chvíle, záľuby, hladkanie, dotyky, lásku, príjemné chvíle medzi ľuďmi, ktorí si rozumejú. Preto ak túžite po sexuálnej zmene, choďte na swingers párty, ak chcete prežívať bezhraničnú lásku, polyamoria môže byť životný štýl pre vás.

Nie všetko musí byť len skvelé

Súčasťou polyamorie môže, ale aj nemusí byť skupinový sex. Na druhej strane je potrebné plniť nároky na lásku viacerým ženám, čo nie je vždy úplne jednoduché. Samozrejme netreba zabúdať, že polyamoria je predovšetkým otvorené partnerstvo a priateľstvo. Aj v ňom sa môžu vyskytnúť problémové obdobia.

Výsledkom tak môžu byť namiesto jednej pokojne aj dve, či tri oduté tváre. Vo všeobecnosti sú však polyamorní ľudia typy, ktorí nevyhľadávajú spory, hádky a viac sa milujú ako hádajú. Ak ste na to pripravení a nepotrebujete druhého človeka vlastniť, v polyamorii sa budete cítiť ako ryba v živej vode. A vzťah vás už nikdy nebude dusiť.