V prvom rade je dôležité, aby chceli vzťah zachrániť obe strany. Čo na tom, že podvádzač teraz ľutuje, ak partnerka nie je ochotná začať odznova? Pokiaľ neprivolí ona, nikam sa nedostanete. Ak vám však dá šancu, svoje previnenie môžete časom "vyžehliť".

1. Koniec aféry

Absolútnym základom je ukončiť aféru a danú osobu vymazať zo všetkých priateľských sietí. Nevídať ju, nehovoriť s ňou, nedoriešovať veci... Podvedená frajerka to takto bude očakávať aj bez toho, aby vám to vôbec hovorila, takže urobte ústretový krok. A najmä ho dodržiavajte!

2. Prevezmite zodpovednosť

Obviňovanie druhej strany z toho, že ste skĺzli k nevere, vám partnerstvo určite nezachráni. Prejavenie úprimnej ľútosti však áno. Často sa ospravedlňujte a sľúbte, že už nikdy takýto prešľap nespravíte. Časom vám začne veriť.

3. Odpovedajte na všetko

Pripravte sa na vysvetľovanie a hlavne buďte ochotný povedať všetko. Úplne všetko! Odborníci na vzťahy radia, že vzťah sa môže "zahojiť" len vtedy, ak sa o probléme hovorí, veci sú jasné a vypovedané. Tam, kde sa preskočí hneď na odpustenie a o nevere sa mlčí, nie je vyriešené nič. A raz to buchne...

4. Majte empatiu

Vraví sa, že jedným z najlepších indikátorov toho, či vzťah dokáže prežiť neveru, je to, koľko empatie prejaví neverný partner. Keď druhá strana začne plakať, kričať, vybíjať si emócie - snažte sa byť nad vecou a konať tak, aby ste jej uľavili. Toto je jedna z ciest, ako možno znova začať spolu fungovať.

5. Nečakajte rýchle odpustenie

Odpustenie nedostanete hneď a možno to vaša partnerka ani nikdy takto jasne nevysloví. Pripravte sa na dlhý proces "hojenia" vášho vzťahu a rovno si povedzme, že to nebude vždy príjemné. Je pred vami dlhá cesta, no ak sa k veci postavíte správne, ono to raz začne byť lepšie.