Biromantizmus nie je orientácia
Teda nie tak úplne. Klinická psychologička Bisexualita je záležitosť sexuálnej príležitosti a jedinca priťahuje ako opačné, tak aj rovnaké pohlavie. Môže teda prežívať uspokojivý sex s mužmi aj ženami, hoci na každom pohlaví ho môže vzrušovať niečo iné. Biromantici však môžu byť heterosexuáli, homosexuáli, bisexuáli či pansexuáli. A rovnako to nič nehovorí o tom, či žijú v monogamnom, alebo polyamornom vzťahu. Biromantika je príťažlivosť nielen telesnými kvalitami, ale aj romantickými predstavami. No a tie môže biromantik zdieľať s  rovnakým aj opačným pohlavím.

Rozdelenie túžob
Patríte k mužom ktorí túžia nielen po živočíšnom sexe, ale často vás dokáže omnoho viac vzrušiť nežné bozkávanie, držanie sa za ruky alebo hladkanie? Máte radi dvorenie, romantické slová, nežnosti? Cítite sa zamilovaní ako na vrchole blaha? Súčasne ale máte aj predstavy o živočíšnom sexe a uspokojení, pričom tieto dve predstavy dokážete zdieľať s jednou osobou, ale pokojne aj oddelene? Je vysoká pravdepodobnosť, že ste biromantik. Máte teda sklony k tomu vyhľadávať partnerov na sex, ale aj na romantiku, ktorá vás rovnako uspokojuje.

Ideálny partner
Biromantik sa javí ako dokonalý partner aj milenec, pretože sa vie preklápať medzi romantikou a živočíšnosťou, ako medzi vanilkovým sexom a sado – maso hrami. Najmä ženy ocenia muža biromantika, ktorý vie prirodzene uspokojiť aj ich romantickú stránku duše. Preto ak ste biromantik, máte možnosť kandidovať na muža snov každej ženy.

Orientácia nehrá rolu
Najviac biromantikov je prirodzene aj bisexuálne orientovaných. Preto je to pre ženu opäť skvelé znamenie, najmä v prípade, ak si chce vychutnať aj viacerých mužov v posteli. Pretože romantické dotyky a odlišnosť prežívania romantických predstáv a dotykov u oboch pohlaví dokáže biromantika dokonale vzrušiť. Preto sa nepozerá priamo na to, s kým sa láska, ale dôležité je, že je všetko vystrihnuté ako z červenej knižnice.