Preto je niekedy ťažké osloviť ženu s ponukou lásky, najmä ak si nie ste istý, či sa nestretnete s odmietnutím. Preto hoci mlčí, môžete už dopredu zistiť, či by bol z jej strany záujem.

Usmieva sa

Keď vás vidí, rozpráva sa s vami, je vo vašej blízkosti. Úsmev je veľmi dobrým nástrojom na odhadnutie ženského záujmu o niečo viac. Psychológ Justin Lehmiller hovorí, že sa usmievame len pri niekom, s kým sa cítime skvele a nevadí nám byť s takým človekom aj intenzívnejšie. To môže znamenať nielen na kamarátskej, ale aj partnerskej báze.

Spýtajte sa priateľov

Niekedy je ťažké pozrieť sa na veci nezainteresovane. Preto sa pokojne spýtajte kamarátov v partii, ako vnímajú postoj novej baby k vám. Úprimne vám mnohí dokonca sami od seba povedia, že nová baba po vás pasie priam dokonale. A vy tak máte šancu na úspech.

Očný kontakt

Môžete ho vnímať hlavne v partii priateľov a známych. S každým z nich si občas pozriete do očí. No žena, ktorá by o vás mala záujem, očný kontakt podrží o niečo dlhšie ako len na okamih. Obvykle je sprevádzaný aj úsmevom. Ak sa to stane viac ráz, máte istotu, že vám hodila nástrahu. Ak vždy len prejde zrakom rovnako ako po ostatných, ste pre ňu len rovnakým kamarátom ako iní.

Pristúpi k vám bližšie

Ide o veľmi dobré poznávacie znamenie. Môže sa smiať, koketovať s vami, môže jej byť skvele, ale ak udržiava vzdialenosť medzi vami minimálne 60 centimetrov, nič z toho nebude. Táto vzdialenosť je hraničná a signalizačná zároveň. Pri rozlúčke si udržiava odstup? Zabudnite na lásku. Ak sa vzdialenosť medzi vami a ňou snaží zmenšiť a je menej ako 60 centimetrov, hovorí tým, že vás pokojne vezme k sebe aj bližšie.

Chce robiť to, čo vy

Ak nadhodíte pár vašich záujmov a ona zrazu príde s tým, kde je nový kurz, aké knižky našla a že ju nadchlo, čo robíte, je vysoká pravdepodobnosť, že ju to nadchlo len preto, že by to mohla robiť s vami. Spoločné aktivity sú pre ženy často mostom k tomu, aby vám dali na známosť, že sa s vami chcú zblížiť. Stačí už len tento záujem neignorovať.