Klamstvo

Internet priniesol do nášho sveta omnoho viac hoaxov ako faktov a jedným z nich je, že pekná baba na internete vás očarí aj v skutočnosti. Je to jeden z najväčších internetových omylov. Pretože každá žena v ponuke na seba vytvorí osobný svet jej krajšej reality. A okrem slov si dá záležať aj na foto vizáži a použije minimálne filter. Zhoda s realitou tak môže byť skutočne mizivá.

Žiadna vôňa

Možno ani netušíte, že vôňa je jeden z najdôležitejších faktorov pri výbere partnera. Ak vám žena vonia, budete jej verný až za hrob. Milovať ju zvládnete celý život a nebudete chcieť inú. No a toto vnímanie je podprahové, naviazané priamo na telesný pach konkrétneho človeka. No a ten na diaľku nezistíte. Preto aj žena, ktorá má pekné fotky vám v skutočnosti voňať nemusí. Doslova.

Sny verzus realita

Problémom internetového zoznamovania je, že si osobu na druhej strane počítača zidealizujete podľa vlastných snov. Popíšte jej mnoho vlastností, ktoré možno ani nemá, ale chcete, aby ich mala. Výsledok je potom ten, že ak skúsite spoločnú realitu, bude to úplne iný rozmer. Nie zrovna podľa predstáv. No a vy ľutujete, že ste neostali najradšej len pri písaní. To vám totiž išlo lepšie ako reálne spoločné nažívanie.

Ste jeden z mnohých

Aj vás oslovila, rozhodne nie ste jediný. A súčasne ak ste oslovili vy ju, tak tiež môžete počítať s tým, že takých mužov je viac. Dokonca sa často mnoho adeptov strieda aj na reálnom rande, ktoré si s nimi dohodne. Preto  je láska cez internet značne ošemetnou. Pretože na rozdiel od reálneho zoznámenia stojíte v konkurencii desiatok mužov. A tu už výber začína byť skutočne oriešok. A percento úspešnosti klesá.

Neviete, čo naozaj chcete

Ak spoznáte ženu ako kolegyňu, kamošku, spolužiačku a rozhoria sa vám k nej sympatie, tak budete lepšie vedieť, čo by ste od nového objektu chceli. Či to bude len povyrazenie, alebo aj niečo vážnejšie. Pri internetovej láske sa tento rozdiel stráca. Chcete sa zoznámiť, ale často muži nemajú ani jasno, ako vlastne chcú, aby vzťah pokračoval. Pretože internet je príliš nezáväzný na záväzky. No a preto sa zoznámenia na diaľku v realite končia skôr, ako by ste si želali. Aj preto, že ste vlastne na začiatku nevedeli, čo chcete, tak ste nemohli ani dospieť k inému, ako k rozchodu.