MENU
Menu
Pokračovanie na ďalšej strane.

Sex a flirt Ohrozuje častý sex vaše svaly? Takáto je skutočná pravda

Kedysi sa športovcom pred pretekmi a výkonom zakazoval sex. Najnovšie štúdie však posúvajú tieto teórie z minulosti do prepadliska dejín. Možno sa zmenili muži, alebo máme modernejšie výskumné metódy. No pravda je taká, že sex svaly ani výkon neohrozí. Práve naopak, môže byť výraznou podporou.

Bielkoviny a energia
Pri tejto aktivite vieme spáliť desiatky kalórií a dokonca šťavnatý záver predstavuje výdaj bielkovín. Pritom kulturista sa ich snaží dostať do tela čo najviac a von čo najmenej. Štúdie však ukazujú, že bielkoviny v ejakuláte už telo prakticky odpísalo a preto nehrozí, že kvôli častému sexu vám spľasne biceps. Práve naopak. Môžete si ho pekne vyrysovať, pretože napríklad sex po silovom tréningu môžeme chápať ako rysovacie kardio. Navyše jedna dávka ejakulátu obsahuje 6 miligramov tukov, 11 miligramov sacharidov a až 171 miligramov bielkovín. To ľahko doplníte aj obyčajnou lyžicou jogurtu.

Podporuje výkon
Hovorilo sa, že po sexe chlap upadne do letargie, opustí ho životná energia a tak ide aj výkon dole. Pozrime sa na fakty v porovnaní s rečami. Vyše dvetisíc účastníkov londýnskeho Flora maratónu sa podujalo na zaujímavý experiment. Museli si pred pretekmi dopriať sex. Potom odbehnúť celý maratón . A zistenie? Bežci, ktorí svoje telo večer upokojili sexuálnymi aktivitami, mali lepší výkon, čas aj výsledky v porovnaní s kolegami, ktorí nesexovali a mali porovnateľný vek, váhu, telesné predpoklady aj prípravu.

Radšej po tréningu
Aby nebolo všetko tak dokonalé, je tu jedno riziko v súvislosti so sexom a rastom svalov. Po orgazme a je jedno, či si sexe alebo masturbácii, stúpne v tele muža hladina prolaktínu, ktorý spôsobuje ospalosť. To znamená, že ak sa oddáte sexu, tak si minimálne hodinu dajte prestávku, kým sa vyberiete do fitka, alebo budete podávať športový výkon. Pretože počas tej hodiny budete mať zníženú aktivitu. Cvičenie pôjde horšie, menej zdvihnete a tým pádom tréning nemusí mať dostatočný efekt. Po hodine už môžete dvíhať železo v obvyklom zaťažení.

Sex namiesto chôdze
Milovníci svalov majú problém s dostatkom kardia. Pritom je veľmi dôležité. Zbavuje telo prebytku tuku. No a sex môže byť práve vašou záchranou. Podľa štúdií vyvoláva sexuálna aktivita strednú úroveň fyzickej záťaže, teda niekde okolo 75 percent maximálneho výkonu. To znamená, že ide o ľahké kardio, ktoré sa práve odporúča ako doplnok silového tréningu, aby ste mali krajšie a pevnejšie svaly. Tak isto aj viac vysekané brucho. Pretože každý muž, ktorý chce uspokojiť partnerku, vie, že to býva niekedy náročnejšie ako spraviť dvesto brušákov. Sexu sa preto netreba báť, je dobré si ho dopriať čo najviac.