Klesne vám hormón muža

To, čo nás v puberte viac menej oddelí od žien je náš testosterón. Práve vďaka nemu sa staneme mužmi a neostaneme len chlapcami. Lenže práve obezita to všetko vie veľmi rýchlo narušiť. Säčšia obezita, tým nižšia hladina testosterónu.

Obezita vás skutočne pripraví o erekciu skôr

Je to preukázateľný fakt. Čím budete tlstejší, tým budete menej vládať v posteli. Dôsledky obezity, napríklad zvýšený krvný tlak, sú najvýznamnejšími príčinami vzťahujúcimi sa k erektilnej dysfunkcii. Ako bolo zistené, nadmerný prietok krvi v penise je spojený s vysokým krvným tlakom. Čo sa mužov týka, vplyv obezity na ich sexuálne funkcie je vec fyzická. Nehovoriac o tom, že sa k tomu pridáva aj stres z toho, či vôbec budú pre partnerku príťažlivý. Nuž rozhodne menej ako s peknou postavou.

Čím viac kíl, tým menej čísel

Obezita veľmi významne ohrozuje mužské zdravie. Ak sa vaše telo začne zaobaľovať tukom, tak si môžete byť istí, že vám začne klesať hladina testosterónu extrémne rýchlo. Prirodzený úbytok testosterónu u bežných mužov totiž začína okolo tridsiatky. Ak k tomu pridáte obezitu, ide to samospádom. Naopak, muži, ktorí silovo cvičia budú mať mužského hormónu na rozdávanie. No a s tým súvisí aj pevná erekcia. Obezita vás teda pripraví nielen o príležitosti na sex, pretože samozrejme aj ženy priťahujú viac atletické postavy. Ale ak sa už aj dostanete k akcii, je možné, že nakoniec zlyháte. A tak opäť skončíte radšej pri pivku ako pri partnerke a nikdy nepretnete začarovaný kruh.

Zmeňte životný štýl

Práve skorá strata erekcie a nástup erektilnej dysfunkcie môžu byť pre mnohých mužov motiváciou, aby skoncovali s pivným bruškom a naštartovali zdravý životný štýl. Pretože či chcete alebo nie, každé kilo navyše bude znamenať, že si skracujete aktívny sexuálny život. A stojí to za to?