MENU
Menu

Sex a flirt Neuveriteľné testy homosexuality: Podľa čoho sa dá spoznať opačná orientácia?

K opačnej orientácii sa niektorí ľudia stále zdráhajú priznať. Časť okolia totiž opačnú orientáciu ešte vždy odsudzuje. Dokonca existujú vedecké i nevedecké spôsoby, ako ju odhaliť.

Neuveriteľné testy homosexuality: Podľa čoho sa dá spoznať opačná orientácia?
Spoznáte to na reči
Na niektorých chlapoch to vidíte okamžite. Majú hlas permanentne natavený tak, akoby im miešok zvieral oceľový zverák. V niektorých prípadoch môžu však mať aj mužný hlas, ale podľa zistení vyslovujú jemnejšie hlásky „p", „t" a „k". Navyše je možné sa často stretať s takzvaným sykaním. To znamená, že je u nich problematické a výrazné vyslovovanie „s", „z" a „th". Hoci určovanie sexuálnej orientácie z reči, nie je úplne spoľahlivé, počas pokusov v USA bolo na základe tejto metódy správne určených 63 percent prípadov.

Kastrácia i lobotómia: Ako chceli v minulosti liečiť homosexualitu?

Počítačová detekcia
Výskumní pracovníci na Stanfordskej univerzite vyvinuli počítačový program, ktorý identifikuje homosexuálov na základe ich tváre. Program pracuje na základe algoritmu, ktorý zostavili po načítaní viac ako 14-tisíc fotografií homosexuálov. Okrem menej výrazných rysov sa ukazuje, že homosexuáli majú dlhé nosy a úzke čeľuste, zatiaľ čo lesbičky majú širšie čeľuste. Počítač správne identifikoval 81 percent gayov a 71 percent lesbičiek.

Balí vás chlap? Takto sa ho strasiete

Testovanie na penise
V Kanade sa na identifikáciu homosexuality využíval prístroj, ktorý meral prietok v penise muža pri premietaní rôznorodých obrázkov. Teda na základe reakcií na ženské a mužské telo sa vyvodilo, či ide o homosexuála, alebo o heterosexuálneho muža. Takto sa určovalo priradenie k homosexuálom aj v bývalom Československu. Potom, ako sa mnoho mužov začalo hlásiť k homosexualite, aby sa vyhli naverbovaniu do armády, štát pristúpil k testom. U nás sa to dialo v päťdesiatych rokoch a nahé ženy tak doslova poslali mnohých falošných homosexuálov na vojenčinu. Mimochodom, stroj na podobnej báze sa dones používa napríklad na identifikáciu úchylného správania, napríklad pri usvedčovaní pedofilov.

O čo ste prišli v sexe, ak ste nikdy neskúsili chlapa?

Pozor na zápästie
Ovisnuté zápästie sa ujalo ako poznávacie znamenie homosexuálov už v starovekom Ríme. Nie, že by s ním niečo mali v neporiadku. Ide o gestikuláciu, ktorá je v istých okamihoch príznačná práve pre homosexuálnu orientáciu. Špeciálne, ak muž vystrie ruku rovnobežne so zemou, ale zápästie nechá mierne padnúť. Je to trochu štýl, ako kedysi ženy podávali mužom ruku, aby im ju pobozkali. Zdá sa, že tento typ správania sa preniesol aj na homosexuálnych mužov, hoci ruku si už bozkávať nedajú, stále ju majú pripravenú.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain

DISKUSIA
25.3. 2019 20:00
Diskusia