MENU
Menu

Sex a flirt Neuveriteľné fakty o ženskom orgazme. Čo v skutočnosti prežívajú?

Namiešať žene dobrý orgazmus je poriadna alchýmia. Nie každý muž to dokáže, ale mal by sa to naučiť ako základnú životnú zručnosť, ak chce mať spokojnú ženu a nie parohy. K správnej technike je však nutné mať aj niekoľko poznatkov o fenoméne ženského vyvrcholenia.

Neuveriteľné fakty o ženskom orgazme. Čo v skutočnosti prežívajú?
Pozrite žene na pery
Ženské pery sa už dlhodobo dávajú do súvislosti s jej pyskami ohanbia. A štúdie naznačujú, že pery hovoria aj o tom, ako je žena náchylná dosiahnuť vyvrcholenie. Nie je to síce pravidlo, ale výskumy naznačujú, že ženy s výraznou hodnou perou a hlavne výrazným vrcholčekom pery pod nosom majú najvyššiu šancu dosiahnuť orgazmus pri sexe v porovnaní so ženami, ktoré majú peru v jednej línii. Táto informácia sa vám pri výbere partnerky môže hodiť.

Tipy ako jej vylepšíte orgazmus

Vyvrcholia aj nebadane
U mužov sa orgazmus horšie skrýva, ale ženy dokážu prežiť orgazmus skutočne aj bez nápadných zášklbov, metania, či výkrikov. Ak je naopak v predvádzaní príliš nápadná, môže to byť prejavom toho, že to na vás vlastne viac hrá ako prežíva. Pri orgazme dochádza podľa neurológom aj k mikrokontrakciám, ktoré nemusia byť viditeľné, ale pocítili by ste chvenie pod pokožkou. Žena tak môže vyvrcholiť prakticky bez nápadného prejavu, možno len jemne očervenie v tvári, rozostrí pohľad a hlasnejšie vydýchne. A bude spokojná.

Skutočné príbehy mužov, ktorí predstierali orgazmus

Zmierňuje bolesť
Bolesť hlavy by nemala byť výhovorka, prečo žena nechce sex, ale práve dôvod na to ho mať. Pretože vedci zistili, že intímne dráždenie u žien znižuje prah bolesti. Ale pozor, je potrebné, aby ste partnerku aj upokojili. Pretože práve orgazmus dokáže znížiť bolesť najvýznamnejšie. Ak sa upokojíte len sami, jej bolesti to nepomôže.

Symetrickí muži ženu uspokoja viac
Toto zistenie je výsledkom pokusov a omylov, v ktorom sa zaznamenával počet vyvrcholení žien s mužmi, ktorí boli viac a menej symetrickí a to nielen v tvári, ale celkovo. Symetrickí jedinci priviedli ženu k vyvrcholeniu prakticky bez námahy. Vedci sa domnievajú, že symetria je výsledkom genetiky a naznačuje zdravie, pričom žena si primárne vyberá zdravých mužov na splodenie potomstva, ktorému môže práve výrazne napomôcť aj jej orgazmus.

Návody, ako prežiť lepší a intenzívnejší orgazmus

Prečo majú ženy orgazmus?
Na tomto sa nevedia zhodnúť ani vedci. U mužov je to jasné, dochádza k ejakulácii. No úloha ženského orgazmu je nejasná. Niektorí tvrdia, že pomáha sťahmi dostať spermie bližšie k vajíčku. No iní hovoria, že ide len o čisto benefit pre ne, aby vôbec mali dôvod na milovanie s mužmi. Pretože bez vidiny príjemného pocitu by ešte horšie dávali od seba nohy. To je hádam každému chlapovi nad slnko jasné. Aj bez titulu z medicíny.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
10.7. 2019 22:00
Diskusia