Ohovárať

V prvom rade nechajte svoj bývalý vzťah na pokoji. Nevyťahujte pred novou frajerkou krivdy a zloby, kvôli ktorým ste sa rozišli, nerýpte sa v tom ani si nerobte srandu z vecí, ktoré bývalka robievala. Vašu ex z nového vzťahu vynechajte a myslite na to, že aj tak ste už babské kamarátske vzťahy poriadne nalomili. Tak im to ešte viac nekomplikujte.

Spomínať

Novým vzťahom s bývalkinou kamoškou spočiatku stojíte na tenkom ľade. Jednak ste nalomili kamarátstvo medzi dvomi babami, jednak si zarábate na žiarlivosť, lebo sa zrejme budete vzájomne stretávať. Preto zbytočne nahlas nevyslovujte spomienky či neťahajte nový objav na miesta, kde ste už boli s predošlou láskou. Skúste to teraz robiť všetko po novom.

Porovnávať

V hlave sa porovnávaniu nevyhnete, nahlas si niečo také úplne odpustite. Bývalá frajerka je vždy z pohľadu tej novej konkurenciou, no ak sú navyše kamarátky, je situácia o to vyhrotenejšia. Kým sa vo vzťahu obaja "zabývate", nechajte akékoľvek porovnávacie komentáre na bokom.

Tlačiť

Ak sa vašej aktuálnej nechce tam, kde je aj vaša bývalá, rešpektujte to. A malo by to platiť v každom vzťahu, nielen tom, kde sú vaše frajerky kamoškami. Nemusíte to teraz hrať na dokonalé priateľstvá zo všetkých strán - sústreďte sa na svoj vzťah, ten by mal mať minimálne na začiatku úplnú prioritu.

Predvádzať sa

V novom vzťahu ste zrejme šťastní, zamilovaní a lietate nad zemou, ale keďže ste si našli kamošku svojej bývalej, opatrne. Navonok to nepreháňajte s predvádzaním sa a verejnými vyznaniami, lebo vašu ex - či už je sama alebo aj zadaná - to zabolí. Ak vám na jej pocitoch aspoň zo slušnosti stále záleží, nerobte okolo vášho nového vzťahu prehnané haló.