Väčšina žien volí možnosť číslo dva, no ich empatia nie je úplne na mieste. Mnohí muži to totiž nezoberú ako jasné "nie" a stále dúfajú, čakajú, skúšajú, no zbytočne. Na ktoré ženské rečičky teda pozor?

Mám toho veľa
Toto je klasika všetkých klasík. Keď žena povie, že toho má veľa, je v práci zaneprázdnená, musí sa veľa učiť alebo proste nestíha randiť, tak sa treba rovno otočiť na päte a ísť ďalej. Medzi riadkami hovorí, že s daným mužom nikam nechce ísť, pretože ako ukazuje prax, ženy s touto výhovorkou stíhajú kamošky, chatovanie a pokojne ja kávičky s inými nápadníkmi.  

Dávam si pauzu od randenia
V rebríčku najčastejších výhovoriek nemôže chýbať "pauza od randenia". Niekedy sa k nej pridruží aj ponosovanie sa na škaredý rozchod, prípadne na to, akí sú chlapi vlastne zlí. Hoci niektoré ženy skutočne po ukončenom vzťahu majú detox od chlapov, mnohé to používajú len ako spôsob odpálkovania. Nie je také bolestivé ako klasické odmietnutie a často si ešte vyslúžia poľutovanie.

Nepokazme si to ako kamoši
Kamarát, taky rád, ale opačne to už neplatí - ženy nebývajú tými, čo pasú po svojich kamarátoch. Aspoň nie tak často, ako to býva naopak. Preto ak to žena pri pozvaní na rande zahrá na kartu kamarátstva, snaží sa vás len striasť. Vzťah neplánuje, lebo už ste vo friendzone a hotovo. Treba ísť ďalej.

Dajme tomu čas, uvidíme
Táto odpoveď na vyznanie citov je zo strany žien veľmi zákerná. Nejasné vyjadrenie je momentálnym odmietnutím, ale do budúcna sú dvere otvorené. Aspoň tak to má vyzerať. Pravdou však je, že sa to nikdy nezmení a čakať budete zbytočne. Ak vás žena nechce tu a teraz, nebude vás chcieť  ani neskôr. S tým sa treba zmieriť.

Nie je to o tebe, ale o mne
Toto empatické odmietnutie počul snáď už každý. "Nie je to o tebe, ale o mne" je len rozšírenou verziou klasického odkopnutia. Žena to chce proste ukončiť, či už je to vzťah alebo len pozvanie a snaží sa, aby sa muž necítil až tak zle.  To je celé, žiadne iné skryté veci v tom netreba hľadať.