AIDS

Áno, pri orále môžete chytiť aj HIV. Určite je riziko nižšie ako pri análnom, či vaginálnom nechránenom styku, ale je tam. Jednoducho si predstavte, že osoba má HIV. Asi by ste jej pokojne nedali do úst svoj nástroj. Zrejme bez ochrany za žiadnu cenu. Stačí malá ranka na penise a krvácajúce ďasno a máte problém do konca života.

HPV

Veľmi nepríjemný vírus, ktorý nám mužov väčšinou neškodí a preto si ho ani nevšimneme, že sme jeho nositeľmi. Dlho sa tradovalo, že je to vírus, ktorí sídli hlboko v ženskej vagíne. No moderné výskumy ukazujú, že jeho druhým domovom je aj hrdlo. Pritom ide o extrémne nákazlivý a rozšírený vírus. Potom sa môže stať, že kvalitným orálom s neznámou pokrstíte partnerku vírusom, ktorý spôsobí rakovinu krčka maternice. Ale v ústnej dutine rovnako aj rakovinu hrtana. Preto pozor na nevinný orál bez ochrany.


Veci, ktoré jej môžete robiť so zadkom, a ona vás za to bude milovať

Syfilis

Bola to častá choroba minulosti, na ktorú zomreli aj mnohí slávni myslitelia a filozofi, ktorí si chodili vyhodiť z kopýtka do verejných domov. Syfilis sa môže preniesť skutočne aj ústami a pozor, nie je veľký rozdiel, ktorou cestou ho chytíte, je rovnako nebezpečný.

Kvapavka

Opäť choroba, ktorá môže postihnúť okrem pohlavných orgánov aj hrdlo, či dokonca oči. V neliečenom prípade môže dokonca spôsobiť poškodenie zraku. A stačí na to kontakt s infikovanými telesnými tekutinami. Preto je dobré penis chrániť aj pred ústami ženy, ktorá neviete v akom stave má sliznice.


Sex v aute sa nezunuje: Zásady zimnej erotiky na štyroch kolesách

Herpes a iné ochorenia

Herpes genitálny a ten na ústach sú dve rozdielne kategórie, ale chytiť opar na penise je možné tiež. Prirodzene pri orále. Lenže zároveň môžete v ústach získať aj odery sliznice a pokožky. Pritom ste v priestore, kde sa to priam hemží baktériami. Preto si pokojne môžete odniesť aj „nevinné“ zápaly, kvasinky, plesne a jednoducho celú plejádu nepríjemností, ktoré vás minimálne pár dní potrápia. No a bez toho môžete byť.