Rozchod môže na jednej strane jednotlivcovi či páru veľmi pomôcť, no na druhej môže byť neuváženým krokom. Dobre si premyslite, či ste to naozaj vy dvaja, kto má ísť od seba, pretože nesprávne dôvody vás doženú akurát tak k výčitkám. Ktoré veci ľudia najviac ľutujú?

Rozchod kvôli hádkam
Je dôležité si uvedomiť, kde je hranica bežného a chronického hádania sa. Aj odborníci potvrdzujú, že z času na čas si treba pokričať, takže to netreba brať tragicky. Dôležité je, akým spôsobom sa hádate a či sa viete uzmieriť. Pokiaľ ste si odpovedali kladne, neberte vaše hádky ako dôvod na nutný koniec.

 

Rozchod kvôli zlému obdobiu
Vraví sa, že ten druhý po vašom boku a spoločný vzťah vás má robiť šťastným. Sčasti je to pravda, ale nefunguje to až tak zázračne, ako niektorí očakávajú. Je bežné cítiť sa vo vzťahu nanič, dokonca až nešťastne. Pokiaľ je to dočasné, je to iba bežné obdobie a nie je to dôvod na radikálny koniec.

Rozchod kvôli maličkostiam
Hlasné prežúvanie, čudný smiech, časté volanie s mamou... Drobností, ktoré vám môžu na partnerke prekážať, sa môže objaviť viacero - čím dlhšie sa poznáte, tým viac sa ich vyplaví na povrch. Ale sú naozaj dostatočne silnými dôvodmi na rozchod? Zväčša si človek dodatočne uvedomí, že to také hrozné nebolo...

Rozchod kvôli nude
Opadnutie fázy zaľúbenosti a prechod do viac stereotypného fungovania je bežnou realitou vzťahov. Nech už ste na začiatku akokoľvek zamilovaní, ono to proste príde a niekedy budete bez slova sedieť pred telkou a znudene prepínať. To však nie je definícia zlého vzťahu a rozhodujú mnohé iné momenty. Kvôli nude sa zväčša neoplatí rozchádzať, pretože sa s ňou dá ľahko zatočiť.

Rozchod zo strachu
Ak sa bojíte vážneho vzťahu, záväzku či pustenia si niekoho až úplne k telu, ste to vy, kto spôsobuje dusno a nenechá lásku úplne prepuknúť. Potom sa nečudujte, že vám to v rozbehnutom vzťahu neklape tak, ako by ste očakávali a že máte myšlienky na rozchod. Vlastnú chybu si zrejme uvedomíte až neskôr a môžu nastúpiť výčitky.

Rozchod kvôli tlaku
V ideálnom svete si žijeme podľa seba, v tom bežnom nám do toho hovoria rodičia, kamaráti aj kolegovia. Aj vo vzťahu tak možno kvôli vplyvu ostatných pocítiť tlak a už zrazu vám nie je tak komfortne, ako by ste chceli. Nechať sa však ovplyvniť inými a urobiť radikálne rozhodnutie o rozchode, býva jednou z najväčších chýb. Preto si zvážte, či je tlak okolia naozaj taký dôležitý.