MENU
Menu

Sex a flirt Mužská etiketa: Nepísané pravidlá, ktoré by mal dodržiavať každý chlap

Byť chlapom znamená stáť si za slovom, robiť chlapské rozhodnutia a správať sa ako chlap a nie ako bábovky. K tomu patrí aj chlapská etika, teda nepísané pravidlá chlapského života.

Mužská etiketa: Nepísané pravidlá, ktoré by mal dodržiavať každý chlap
Pisoár je územie mlčania
Ak vstúpite na pánske toalety, ak je to možné, vyberáte si pisoár tak, aby medzi iným mužom ostal minimálne jeden voľný. Ak to možné nie je, tak nenadväzujete žiadny kontakt. Ani ten očný. Jednoducho pozeráte pred seba a spravíte, čo máte. Vtipné poznámky alebo okukávanie si nechajte na inokedy. Takto sa totiž nespráva chlap ale niekto, kto chce odísť z toaliet s upravenou fasádou.

Etiketa chľastania: Ako sa správať pod parou?

Dodržiava slovo
Toto je cnosť mužských cností. Ak si s niekým podáte ruku, tak to platí. Bez zmlúv, bez právnikov, notárov, bez svedkov. To, čo povie chlap, by malo byť sväté. Problém dnešných dní je ten, že hrdinov nahrádzajú bábovky, ktoré si dokonca založili podnikanie na podkopávaní chlapskej etiky. Sú to skrátka slabosi, ktorí robia zlé meno správnym chlapom.

Čo nás na sexuálnej výchove nenaučili?

Rešpektuje cudzie územie
Nevera bola, je, aj bude. A rovnako budú neverné ženy, ktoré jednoducho potrebujú niekoho iného. Chlap však nikdy nevlezie do revíru iného muža. Minimálne nie kamaráta. Pretože mužské kamarátstvo je cennejšie ako zvody jednej nevernice. Existujú samozrejme aj výnimky. Ak toho druhého chlapa nepoznáte alebo patrí k tým, ktorí ženu dobrovoľne požičajú. Vtedy si netreba nechať odtrhnúť ruky.

Za drinky sa nevyrovnáva
Toto je dôležité pravidlo, ktoré mnohí jednoducho neovládajú. Ak sa pije a je jedno, či káva, džús, pivo, alebo niečo tvrdé a príde na účet, peniaze sa nerozdeľujú, nepočítate a nedojednávate sa ako babky na trhu. Skrátka ak niektorý z chlapov účet zatiahne, nebudete mu vracať mince, ale zoberiete ďalšiu rundu na svoje triko.

Kancelárska etiketa, alebo ako prežiť v práci

Tykáme si
Sú miesta, kde sa to nehodí. Napríklad na obchodnom rokovaní, niekde na oficiálnom stretnutí, ale potom sú miesta spoločných záľub, kluby, posilňovne, športoviská. Tu jednoducho držíme spolu. Tykáme si a nebudeme sa tváriť, že sme cudzí. Sme predsa chlapi, ktorých niečo spája. Snáď si nebudeme vykať. Na druhej strane, ak si s niekým vykáte v bežnom živote, treba to rešpektovať aj pri vstupe do fitka.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
23.10. 2019 22:00
Diskusia