Záujem o sex klesá

Briti spravili pred pár rokmi prieskum o sexuálnom zdraví a zistili, že za posledné desaťročie klesol záujem mužov o sex s partnerkou. Už len to samo o sebe je alarmujúce, ale číslo až o 40 percent je doslova dychberúce. To znamená, že zo sto chlapov až štyridsať nemá záujem o častý sex. Preto ak aj vy máte pocit, že sex vášmu životu nechýba, nejde o nič exotické. Naopak, stáva sa súčasťou stále väčšieho počtu mužov.

Chyba je v strese

Sex je príjemný, zdravý a dobrý, ale je to pud, ktorý nám evolúcia dala hlavne na rozmnožovanie. No a rozmnožovací pud prirodzene klesá, ak nie sú dokonalé podmienky pre potomstvo. No a muži vystresovaní z práce, splátok, plánovania hypotéky a neustáleho tlaku termínov, podvedome nemajú záujem priniesť do tohto sveta ďalšie dieťa. A nepomôže ani fakt, že partnerka užíva antikoncepciu, pudové správanie je totiž iracionálne a podprahové.

Svoje zohráva aj výživa

Sexuálny apetít ovplyvňuje aj celková telesná kondícia muža. No a tu sa opäť ukazuje, že posledné desiatky rokov neboli k mužom prívetivé. Nárast obezity znižuje sexuálny výkon. A brušný tuk špeciálne u mužov utlmuje libido a prispieva aj k problémom s erekciou. Výsledok je preto taký, že muži strácajú chuť na partnerku a dajú si radšej čokoládu. 

Nemať sex je moderné

Kedysi bola sexuálna aktivita pre mužov výsadou, dnes sú mnohí moderní muži konfrontovaní s otázkami hľadania svojej vlastnej sexuality, či sexuálnej identity. No a nemať sex, stať sa dokonca asexuálnym je dnes aj jedným z módnych trendov, ktorý sa nosí ako značkové topánky. Takže nemať sex mnohí skutočne považujú za nový životný štýl. Aj preto prirodzene klesá záujem sa sexu intenzívne venovať.