Počas histórie sa vyvinulo niekoľko metód, ktoré tvrdili, že dokážu prečítať pomer penisu k iným častiam tela. Dnes sa pozrieme na mieru ich spoľahlivosti.

Veľká noha, veľký penis

takáto priama úmera mala platiť. Lenže nie každý, kto si kupuje topánky dvanástky, potrebuje aj nadštandardnú veľkosť prezervatívu. Toto určovanie vyšlo pravdepodobne z fetišu nôh a chodidiel, ktorý je pre mnohých mužov aj ženy veľmi vzrušujúci. No o veľkosti penisu nám nohy povedia asi toľko ako o zdraví zubov.

Výška

Opäť úplne vedľa cieľa. Výška nesúvisí s veľkosťou penisu. Aj keď predpoklad mohol byť správny, pretože vysokí ľudia majú aj väčšie končatiny, ale penis si ide svoje. Naopak, u menších mužov vyzerá aj priemerný penis väčší v pomere k telu ako u dvojmetrového chlapa. Takže výška ešte nemusí znamenať aj veľkosť.

Od zápästia k prostredníku

Mnohé teórie naznačovali, že veľkosť penisu sa rovná vzdialenosti medzi zápästím a koncom prostredníka. Ten, kto túto rovnicu však počítal, nebol rozhodne žiadny Einstein. Pretože ak by to bola pravda, tak napríklad taký Shaquille O’Neal by mal penis dlhý 28 centimetrov. Jemu však z trenírok pri zápase nič nevykúkalo.

Pomer ukazovák a prstenník

Ide o pomerne nedávnu štúdiu, ktorá bola realizovaná na 144 mužoch. Problém je, že v Kórei a len na kórejských mužov. Ukázala však istú súvislosť medzi pomerom ukazováka a prstenníka. Muži, ktorí mali dlhší ukazovák ako prstenník, mali mať menšie penisy, ako tí, ktorí to mali opačne. Tieto dva prsty majú totiž odkazovať na rovnováhu testosterónu a androgénu v prenatálnom vývoji, ktorý určuje veľkosť penisu. Už stačí len spraviť prieskum vo vašom okolí.

Veľkosť v ochabnutom stave

Veľkosť penisu nie je až tak dôležitá, keď je v pokoji, rozhodujú centimetre pri vzrušení. Doteraz však panoval názor, že ak má muž malý penis počas bežného dňa, ostane malý aj počas plnenia si partnerských povinností. Opäť klamný uhol pohľadu a preto sa neoplatí odhadovať veľkosť podľa toho, čo vidieť na nudapláži. Muži s malými penismi môžu zväčšiť rozmery až trojnásobne a mnohí so statnejšou výbavou možno len spevnejú. Penis je skrátka nevypočitateľný a tak trochu nemerateľný. A to dokonca aj v prípade, že ho už naozaj vidíte.