MENU
Menu

Sex a flirt Masturbujete príliš často? Zistite, ako na tom ste

Ak nám niečo robí dobre, tak môže byť problém prestať. To poznajú dobre všetci tí, ktorí čítajú aj tento článok ešte s trochu lepkavými prstami. Masturbácie sa báť netreba. Nenarastú vám z nej chlpaté dlane ani neprídete o spermie. No ak to budete s chvíľami osamelej rozkoše preháňať, nepríjemne vás to poznačí. Takže: koľko je už veľa?

Masturbujete príliš často? Zistite, ako na tom ste

Ubližujete svojmu telu

Nezáleží až tak na tom, či masturbujete raz týždenne alebo raz denne, ale urológ Tobias Köhler hovorí, že masturbácia začína byť problémom, ak si začínate škodiť. Pretože aj penis je len orgán a nie je určený na to, aby bol neustále vyťažovaný. Preto ak máte začervenanie pokožky, nebodaj modriny, alebo podráždenú sliznicu, tak je jasné, že to robíte častejšie ako je zdravé. Choďte si napríklad zabehať. Pretože neustále dráždenie pohlavia môže spôsobiť aj jazvy v toporivom tkanive a to je potom koniec nielen pre vaše dlane, ale aj sexuálny život.

Masturbuje každý, takto často sa robí vaša suseda

Odkladáte kamarátov, prácu aj priateľku
Tu už ide naozaj do tuhého. Tobias Köhler hovorí, že ak je masturbácia spojená s príliš intenzívnym sledovaním porna, môže sa objaviť istá forma závislosti na hormónoch šťastia a uspokojenia, ktoré pornografia spolu s ukájaní vyvolávajú. No a to znamená, že zrazu nestíhate prácu, kašlete na kamarátov a dokonca aj na frajerku, ktorá by sa s vami možno aj milovala, ale vám príde praktickejšie pozrieť si Lady Dee štvornožky a rukou sa zahrať na intímneho virtuóza.

Výhody a nevýhody masturbácie. Toto vám robí s telom

Strata chuti na sex
Niekedy sa mladým mužom odporúča masturbovať pred tým, ako idú na rande alebo romantickú večeru, aby neboli moc hŕŕ a keď príde na lámanie chleba, aby nemali všetko príliš rýchlo za sebou. Lenže ak masturbujete v partnerstve príliš často, prestanete mať chuť na sexuálny život. Zrazu chodí za vami frajerka a vy si hľadáte výhovorky. Pritom sa pokojne pod perinou uspokojíte. Ak sa vám to už niekedy stalo, tak ruky preč od vášho nástroja. Podľa Tobiasa Köhlera to už preháňate a je možné, že vlastné dlane máte radšej ako rozkrok skutočnej ženy. A s tým treba niečo spraviť. A čo najskôr.

Čo si ženy najradšej vkladajú "tam dolu"?

Máte stále nutkanie
Vidíte peknú ženu na ulici, sexy reklamu, prečítate si nejaký článok, ktorý možno o masturbácii len hovorí a vám už ruka šmátra tam, kde by nemal. Ak máte neustále tendenciu odbiehať od rôznych tém a objavuje sa vám myšlienka na masturbáciu aj v situáciách, kde iným nie, je vhodné trochu obmedziť vreckové rošády. Inak ste na najlepšej ceste stať sa skutočne závislým na sebaukájaní. A verte, že s touto diagnózou sa aj dosť zle zdôveruje lekárovi.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
31.8. 2019 22:00
Diskusia