MENU
Menu

Sex a flirt Masturbácia: Vieme, aké problémy rieši a aké spôsobuje

Nenarastú vám chlpaté dlane, ani sa nebudete v noci pomočovať. Strašidelné historky z minulosti, ktoré mali za úlohu odradiť milovníkov sebaukájania od siahania si do rozkroku, sú už na smiech. Napriek tomu má masturbácia okrem orgazmu celý rad vedľajších účinkov. Niektoré sú pozitívne, iné menej.

Masturbácia: Vieme, aké problémy rieši a aké spôsobuje
Vie vás ovládnuť
Masturbácie je ako alkohol. Nie je nebezpečná, ak je v malom množstve. No ak sa už večer po dobrej ručnej práci tešíte na ráno, ako sa tejto činnosti oddáte ešte pred tým, ako sa naraňajkujete, je to problém. Môže vám zruinovať partnerský aj spoločenský život. Doktorka Amanda Pasciucco hovorí, že človek má vážny problém, ak sa napríklad zriekne prechádzky, športu alebo posedenia s priateľmi výmenou za kvalitné masturbovanie. Je to už prejav chorobného správania.

Praktické dôvody, pre ktoré skúsiť spoločnú masturbáciu

Pocit šťastia
Patrí k výrazným účinkom masturbácie vďaka dopamínu a serotonínu, ktoré dostanete veľmi rýchlo do krvi. Aj to môže podporovať stav prehlbovania závislosti, no v zdravej miere je to bonus k orgazmu. Po masturbácii akoby vám spadla z pliec tiaž sveta.

Neviete si vybrať? Nová sexhračka ulahodí všetkým (18+)

Sladké sny
Doktor Tom Murray uvádza, že masturbácia dokáže riešiť problémy so spánkom. Čo tým myslí? Až 40 percent pacientov, ktorí mali problémy s nespavosťou a siahli namiesto liekov po masturbovaní, začali dobre spávať. Samozrejme, že masturbácia nie je liek na nespavosť. Ide skôr o vedľajší efekt, ale s plnohodnotnými účinkami.

Zmierňuje bolesť hlavy
Siahnuť medzi nohy si nemusíte len v prípade, že máte neochvejnú chuť na súlož. Dobrým dôvodom je aj bolesť hlavy. Podľa štúdie z roku 2013 masturbácia pomohla celej tretine pacientov prekonať migrénu.

Na čo ženy myslia, keď si robia dobre? Vieme odpoveď

Zlepší vašu mužnosť
Privodí vám rýchlu a pravidelnú ejakuláciu nezávislú na žene, čím udržiava v kondícii spermie aj prostatu. Tak isto aj penis a jeho toporivé telieska, ktoré ak sa nepoužívajú, tak chradnú a stávajú sa menej funkčnými. Preto si masturbáciou nepomôžete len k príjemným pocitom, ale aktívne bojujete voči rakovine prostaty a pomáhate svojmu penisu, aby vydržal tvrdý do vysokého veku.

DISKUSIA
15.7. 2018 20:00
Diskusia