MENU
Menu
zdroj: Shutterstock
a

Sex a flirt Majú atraktívni muži viac sexu, alebo uspeje aj pupkáč?

Predstavy, mýty aj nepravdy kolujú okolo sexuálneho života. A preto si myslíme, že na to, aby sme mali veľa žien a s nimi aj sexu, musíme chodiť trikrát týždenne do fitka. Nemusíme. Pretože príklady z histórie aj veda potvrdili, že už aj chlap krajší od lopaty dokáže súložiť častejšie ako fešák.

Atraktívnejší chlap je príležitosť
Nedá sa nič robiť, pupkáč na kúpalisku určite prehrá v súboji pozornosti s mužom, čo má vyrysované telo. Avšak doktor Justin Lehmiller sa bližšie pozrel na štúdie, ktoré porovnávali sexuálny život sexy chlapov a tých, ktorí nie sú až tak atraktívni. Závery viacerých skúmaní však prinášajú zaujímavé odhalenie. Zatiaľ, čo sexy chlapi zbalia vo svojom živote viacero žien, neznamená to, že majú aj viac sexu. Šokujúce, ale pravdivé.

 

Prečo pekní muži majú viac partneriek?
Evoluční psychológovia dlhodobo skúmajú sexuálne správanie mužov a žien. Prišli k viacerým záverom. Pekní muži majú aj vysokú mieru atraktivity medzi ženami. Avšak tí, čo vyzerajú zdravo. To znamená, peknú atletickú postava. Aj to je dôvod, prečo mnoho žien nepovažuje vrcholových kulturistov za atraktívnych. Už prekročili zdravú mieru, rovnako ako príliš vychudnutí či muži s nadváhou. Najviac sexi je zdravé telo. A to preto, že ženy priam láka, aby získali zdravé gény pre svojich potomkov. Pekní, statní a zdraví muži tak rozhodne majú šancu zbaliť viac žien ako tí, čo si uviazali okolo pupka tuk.

Atraktívni nemusia mať viac sexu
Problémom pekným mužov však je, že majú často len krátkodobé vzťahy. Evolúcia totiž ženám diktuje spojiť sa s atraktívnym mužom kvôli páreniu a ostatné kvality idú stranou. Preto majú často omnoho menej sexu, ako muži, ktorí si ulovia partnerku, čo pozná aj iné ich prednosti ako vysekané brucho. Aj v histórii mali mnohí umelci a bohémovia extrémne divoký sexuálny život. Pritom nemali nič z parametrov playboya.

Ak chcete sex, nečakajte na modelky
Justin Lehmiller sa pozrel na problém sexu aj z ďalšej stránky. Zo štúdie vyplynulo, že pekní muži chcú aj pekné ženy. No a tie si rovnako vyberajú. Avšak muži, ktorí zamieria na diskotéke alebo v bare k nie až tak atraktívnym ženám, majú omnoho vyššiu šancu mať sex. Lehmiller si všimol, že priemerne vyzerajúce ženy sú omnoho ochotnejšie ísť do postele ako krásky. Pretože záujem o ne nie je tak vysoký a navyše príležitosť na kvalitný sex sa im nenaskytne vždy. Preto ju vcelku radi využijú. Záverom teda vyplýva, že nie je najlepšie byť najkrajším mužom ulice a túžiť len po modelkách. Priemerné ženy vedia poskytnúť omnoho viac potešenia. A častejšie.