MENU
Menu

Sex a flirt Luxusné dildo zo slonoviny: Dôkaz, že ženy sa ukájali už pred sto rokmi

Shawna Scottová sa živí predajom hračiek pre dospelých a dosť jej to vynáša. Občas si môže dovoliť kúpiť kuriozitu, ktorá nielen súvisí s oblasťou, v ktorej Shawna pôsobí, ale má aj historickú hodnotu. Najnovšie si kúpila slonovinové dildo z 19. storočia. Je dôkazom toho, že ženy si už vtedy robili dobre, a navyše dosť luxusne.

Luxusné dildo zo slonoviny: Dôkaz, že ženy sa ukájali už pred sto rokmi

Samozrejme, že v 19. storočí sa vo viktoriánskom Írsku táto pomôcka neoznačovala ako dildo. Išlo o „dámskeho spoločníka", ktorý si so sebou žena mohla nosiť v koženom kufríku. Tento konkrétny kus vznikol zrejme v roku 1899 v Číne a je z pravej slonoviny. Ako je možné, že skončil v Írsku?

Všetko, čo potrebujete vedieť o krúžkoch na penis a ich využití

Shawna si nechala urobiť výskum a zistilo sa, že „spoločníka" priviezol bohatý Ír svojej manželke priamo z Číny. Asi aby nemyslela na neveru, keď bude opäť dlho preč. Ešte zaujímavejšie však je samotné obdobie, v ktorom dotyčná dáma pomôcku používala. V Írsku totiž prelom storočí rozhodne nebol radostný.

Vibrátor nielen pre dámy: Poteší aj mužov

Išlo o puritánsku éru, ktorá sa vyznačovala chudobou a najmä hladom. Ľudia doslova umierali od hladu z nedostatku úrody, nemali peniaze, aby si kúpili jedlo. A v tom čase niekto utratil nemalé peniaze, aby manželke priniesol luxusné dildo.

Pomôcka sa prvýkrát ocitla v aukcii v apríli 2017 a stretla sa s mimoriadnym záujmom. Aukčná sieň dostala vyše 100 ponúk zo 40 rôznych krajín. Napokon sa dildo ocitlo v kolekcii zberateľa z USA, ktorý zaň zaplatil 3200 eur. Dokonca ponúkol viac než Múzeum erotiky z Los Angeles.

Najlepšie sex hračky 21. storočia: Skúsili ste niektorú z nich?

Z neznámych dôvodov sa však slonovinové dildo opäť ocitlo v dražbe a Shawna bola rozhodnutá ho získať. Nie však pre seba, ale pre jedno z írskych múzeí. Peniaze vyzbierala vďaka Twitteru a fanúšikovia sa zložili sumou až tisíc eur, pričom Shawne napokon na najvyššiu ponuku stačilo len 680 eur.

„Nie je to len o erotike," tvrdí Shawna, ktorá dildo rozhodne nechce otestovať. „Je to umelecké dielo, stačí sa pozrieť na to zdobenie. A tvorí aj kus histórie, preto ho chcem darovať múzeu," uzavrela.

DISKUSIA
17.8. 2019 22:00
Diskusia