Dôvodom nie je tlak na sociálny dištanc kvôli pandémii. Príčina je úplne inde.

Polovica nezadaných nechce partnera
Byť nezadaný už nie je z núdze cnosť, nie je to len luxusnejšie pomenovanie pre starého mládenca, či babu, čo „ostala na ocot“. Podľa nedávneho prieskumu Pew Research Center až 50 percent jednotlivcov v súčasnosti nehľadá vzťah. Dokonca sa ani neobťažujú ísť na rande. Ľudia pritom neuvádzajú medzi dôvodmi nosenie rúška, ktoré je na rande skutočne nepraktické. Problém nie je ani obava stretnúť sa s niekým neznámym. Nezadaní totiž nemajú pocit, že by ich partner na rande nakazil, ale skôr obmedzil.

Prednosť dostáva kariéra a „vlastný život“
Medzi najčastejšie odpovede, prečo single muži aj ženy nemajú túžbu hľadať si partnera patrí kariéra, nedostatok času na robenie kompromisov, neochota obmedzovať svoje túžby, sny a plány. Navyše dnes už single nie je vôbec spoločensky neprijateľný status. Moderná spoločnosť už nevytvára tlak na život v páre, ako to bolo kedysi a tak sa aj osoba žijúca sama stáva spoločensky akceptovateľnou. A často jej samota vyhovuje.

Posun vďaka pandémii
Súčasný stav však môže pandémia zmeniť. Vo svete, kde boli otvorené hranice, neobmedzené možnosti realizácie, aktivít a cestovania po svete, mnohým ľuďom blízky človek nechýbal. No práve okresanie možností môže vytvoriť tlak na to, že single ľudia začnú pociťovať potrebu intímnejšej socializácie, ako vyhľadávania stále nových a nových zážitkov. Nakoniec sa môže stať, že práve sociálna izolácia bude dôvodom, že aj singli z presvedčenia sa pokúsia nájsť si svojho životného partnera: Paradox? Áno, ale pravdepodobný.