Penis je pokrytý kožou, ktorá môže podľa Zdravia trpieť rovnakým podráždením a suchosťou ako pokožka kdekoľvek inde na tele.

Po sprche tela alebo umývaní si tváre je úplne normálne, že si pokožku hydratujeme, pretože umývanie a hlavne mydlenie je voči koži v podstate agresívny úkon, ktorý ju zbavuje hydrolipidového filmu.

Preto nie je nič čudné na myšlienke zvlhčovať aj pokožku penisu. Najmä preto, že táto pokožka je chudobná na mazové žľazy, ktoré produkujú kožný maz. Ide o tuk, ktorý sa rozptýli na povrchu kože a slúži na jej ochranu. Keďže penis má o tento kožný maz núdzu, jeho koža rýchlejšie vysychá. A kvôli každodennému treniu o spodnú bielizeň môže táto oblasť mužského tela skutočne vyžadovať špeciálnu starostlivosť.

Ak je váš muž náchylný na kožné ochorenia, máva ekzémy alebo má psoriázu, hydratovanie penisu bude pre neho ešte o to prospešnejšie.

Je krém vhodný aj pre obrezaných?

Obriezka ponecháva časť penisu nepokrytú. Žaluď, ktorý po obriezke nie je chránený predkožkou, je citlivejší na podráždenie. Hydratácia obrezaného penisu je teda tiež logická.

Potrebuje penis špeciálny zvlhčovač?

Podľa dermatologičky Marie Estelle Roux z Paríža je na účely ošetrenia pokožky penisu vhodný aj krém na tvár alebo telo, nie je potrebný špeciálny krém určený výhradne na penis. Mal by však mať textúru bližšiu gélu ako ku krému, pre rýchlejšie vstrebanie, a tiež neutrálnu a neagresívnu vôňu, aby nepodráždil žaluď.

Špeciálny krém na penis vyrobený vo Francúzsku, ktorý je prvý svojho druhu, má gélovo-krémovú konzistenciu s mimoriadne jemnou, ľahkou, nemastnou a nelepivou textúrou. Má neutrálne pH a odporúča sa aplikovať vždy po sprchovaní.