MENU
Menu

Sex a flirt Koniec predčasnej ejakulácie? Chystajú sa tabletky, ktoré oddialia orgazmus

Predčasné vyvrcholenie trápi pomerne veľkú časť mužskej populácie. Slabá výdrž v posteli môže dokonca viesť až k psychickým problémom. Problém však môže vyriešiť nová tabletka, ktorá má údajne pomôcť oddialiť ejakuláciu a predĺžiť tak sexuálny zážitok.

Koniec predčasnej ejakulácie? Chystajú sa tabletky, ktoré oddialia orgazmus
Predčasné vyvrcholenie je v drvivej väčšine prípadov spojené s psychikou. Receptov na to, ako ho oddialiť, je veľké množstvo. Odporúča sa napríklad počas súlože myslieť na niečo asexuálne, striedať polohy či použiť sprej, ktorý sčasti znecitliví nervové zakončenia v penise.

O čom chlapi nehovoria: nepríjemný "chorý" orgazmus

Farmaceuti však pracujú aj na ďalšej alternatíve v podobe tabletiek, ktoré by mali vyliečiť predčasnú ejakuláciu. Vedci z Tulanskej univerzity medicíny ho nazvali Cligosiban a na základe nimi publikovanej štúdie sa dá usúdiť, že pre mužov s krátkou výdržou svitá na lepšie čas.

Cligosiban má ovplyvňovať oxytocín, ktorý je tiež známy ako „hormón lásky". Ten sa vylučuje do organizmu a okrem iného je zodpovedný aj za vyvrcholenie. Liek by mal molekuly oxytocínu viazať na seba a znemožniť im viazať sa na bunky, čo v konečnom dôsledku spôsobí oddialenie orgazmu.

Multiorgazmus nie je veda, ako jej ho pripraviť?

Šesťtýždňového testovania lieku sa zúčastnilo 88 mužov, ktorý preukázateľne trpeli predčasným ejakulovaním. Vedci ich rozdelili na dve skupiny, pričom jedna užívala placebo a druhá Cligosiban.

Na začiatku testovania bol priemerný čas dosiahnutia orgazmu u skúmaných mužov 33 sekúnd. To, ako asi uznáte, je skutočne krátka doba. Po skončení experimentu sa u chlapov, ktorý užívali liek, predĺžil tento čas až 3,8-násobne. Aj preto sa toto testovanie považuje za úspech a momentálne sa vykonáva v ďalších 29 medicínskych zariadeniach po celých USA. Zúčastňuje sa ho ďalších 220 mužov.

Iná štúdia, ktorú uverejnil odborný časopis Journal of Sexual Medicine, preukázala, že liek treba užiť jednu až dve hodiny pred súložením, aby sa dosiahol jeho maximálny úžitok.

Vedci veria, že liek, ktorý na seba viaže oxytocín, jednoducho musí fungovať. Je síce pravda, že hormón lásky sa vo veľkom množstve uvoľňuje až po orgazme, no zároveň sa vylučuje aj počas celého pohlavného styku.

Hudba, ktorá privádza k orgazmu. Je lepšia než sex?

Užívanie lieku má samozrejme aj nevýhodu. Množstvo oxytocínu naviazaného na bunky totiž ovplyvňuje intenzitu vyvrcholenia. Ak jeho málo, ani orgazmus nebude taký dobrý. Štúdia v časopise Hormones and Behavior totiž zistila, že ľudia, ktorý užívali sprej do nosa s obsahom tohto hormónu, mali intenzívnejšie orgazmy. Z toho logicky vyplýva aj opak: čím menej oxytocínu, tým slabšie vyvrcholenie. Avšak pre mužov, ktorí trpia predčasnou ejakuláciou, pôjde zrejme napriek tomu o zázračný liek.

DISKUSIA
20.2. 2019 20:00
Diskusia